کد خبر : 434

هفته نامه "شهر امید" در بیست و دومین شماره خود نوشت:

وزیر توسعه بین‌الملل دولت بریتانیا از طرح‌های کشورش برای پروژه‌های انسان‌‌دوستانه در افغانستان خبر داد.

پریتی پتل، وزیر توسعه بین‌الملل بریتانیا گفت: «حضور بریتانیا در افغانستان طی دهه گذشته به ارتقای امنیت و جلوگیری از اینکه این کشور مجددا پایگاهی برای عملیات‌های تروریست‌های جهانی و تهدیدی برای انگلیس شود، کمک کرده است. ما به ارتقای زندگی افغان‌ها کمک کردیم؛ آن‌ هم با فرستادن کودکان به مدرسه، ارتقای وضعیت بهداشتی و آینده بهتر، اما چالش‌های بیشتری مانده است و تهدید طالبان هنوز وجود دارد.»

این مقام تاکید کرد: «بریتانیا متعهد شده 750 میلیون پوند از بودجه امدادی‌اش بین سال‌های 2017 تا 2020 را به افغانستان بدهد تا به برقراری ثبات بیشتر کمک کند و سطح زندگی شهروندان را ارتقا دهد.»

به باور وزیر توسعه بین‌الملل دولت بریتانیا‌، بودجه مذکور همچنین برای تامین آموزش و خدمات بهداشتی و نیز حفاظت از آوارگان داخلی در افغانستان استفاده می‌شود.

افغانستان در وضعیت بحرانی سیاسی و اجتماعی به سر می‌برد و نیروهای دولتی با شورش نیروهای طالبان مقابله می‌کنند. در همین حال گروه‌های دیگری چون داعش نیز در حال توسعه فعالیت‌هایشان در این کشور و نیز کشورهای همسایه‌اش هستند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3