کد خبر : 467

هفته نامه "شهر امید" در بیست و ششمین شماره خود نوشت:

موکب حضرت صاحب‌الزمان (عج) در عمود 828 همچون سال‌های گذشته با همت خیرین در اربعین سید و سالار شهیدان در مسیر نجف تا کربلا از عاشقان حسینی پذیرایی کرد.

اربعین؛ و تو چه می‌دانی اربعین چیست؟

فقط آنان که در این موسم عظیم، توفیق حضور داشتند و از برکات این عشق‌ورزی، بهره بردند، درک می‌کنند حس و حال اربعینی‌ها را.

آن هنگام که سیل خروشان عشاق حسین علیه‌السلام را می‌بینی که از حرم پدر امت، مولای متقیان، علی علیه‌السلام و چه‌بسا دورتر با پای پیاده در این بزم عاشقان، گام برمی‌دارند، عشق مجسم را می‌بینی ولی یاد حرکت کاروانی دیگر با پای پیاده یا شتران بدون جهاز، شراره‌ای بر جان و دلت می‌اندازد که هیچگاه خاموش نمی‌شود.

اربعینی‌های امروز با زن و فرزندان، از نجف و کوفه تا کربلا، عاشقانه طی طریق می‌کنند و منزل به منزل، تکریم می‌شوند و به سوی محبوبشان پر می‌کشند اما اربعینی‌های اولین اربعین، مسیری معکوس داشتند؛ از کربلا تا کوفه و شام، آنان از نزد محبوبشان حسین علیه‌السلام دور می‌شوند، البته وصفشان اینگونه است:

تنها گذاشتیم تنت را و می‌رویم

اما سر تو همسفر ماست کو به کو

از زائران اربعین حسینی که می‌پرسی خسته شدی از پیاده‌روی این مسیر، جوابی مشابه می‌شنوی که هر چقدر خسته شویم به خستگی اولاد پیغمبر در اولین اربعین نمی‌رسیم.

اگر خدا را به خاطر نعمت اهل‌بیت علیهم‌السلام پیوسته شکر کنیم، باز هم قاصریم. حتی اگر به خاطر توفیق اربعینی شدن نیز اینگونه باشیم باز هم قادر نخواهیم بود شاکر این نعمت باشیم.

موکب حضرت صاحب‌الزمان (عج) در عمود 828 همچون سال‌های گذشته با همت خیرین در اربعین سید و سالار شهیدان در مسیر نجف تا کربلا از عاشقان حسینی پذیرایی می‌کند، اما شاید روال ساخت این موکب با موکب‌های دیگر متفاوت باشد. موکبی با خیرینی که وجه مشترکشان عشق به حضرت سیدالشهدا و خدمت به زوار آن حضرت است.

خادمین افتخاری این موکب و خیرین گرامی آن از سراسر کشور گرد هم آمده‌اند و یکدل و متحد به عشاق الحسین علیه‌السلام خدمت می‌کنند؛ از جغتای و بیرجند تا تهران و قم و اقصی نقاط کشور.

زائرانی که عاشقانه این راه را می‌پیمایند تا عرض ارادتی به محضر مولایمان کنند یا سلام خدامی را که بعضا فرصت نمی‌کنند، از فاصله نزدیک‌تر، مراتب خاکساری خویش را اعلام کنند، برسانند.

پزشکان نیک‌منش و بزرگواری که از بیمارستان نیکان تهران، بانی تجهیز دارالشفای موکب شدند و ساعت‌ها و روزها صبورانه و دلسوزانه مرهمی بر زخم عاشقان حسین علیه‌السلام گذاشتند نیز حتما اجرشان نزد خداوند و اهل‌بیت علیهم‌السلام محفوظ است.

خیرین و خادمین موکب حضرت صاحب‌الزمان (عج) به نیابت از همه عاشقان امام حسین (ع) زیارت و خدمت می‌کنند، باشد که مقبول درگاه الهی واقع شود.

این اجتماع و اتحاد و همبستگی موجود در این مسیر، دل‌ها را قرص می‌کند به روزی که منتقم خون حسین علیه‌السلام می‌آید و سپاهی به مثابه بنیان مرصوص یاری‌اش می‌کند. ان‌شاءالله.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3