کد خبر : 475

هفته نامه "شهر امید" در بیست و ششمین شماره خود نوشت:

دو میلیون دلار مقدار کمکی است که کمیته ملی المپیک برای کمک به پناهجویان در نظر گرفته است.

کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) اعلام کرد که دو میلیون دلار در اختیار کمیته‌های ملی المپیک قرار خواهد داد تا به پناهندگان کمک کنند.

 

توماس باخ، رئیس این سازمان اعلام کرد این تصمیم برای کمک به پناهندگانی که قصد دارند خود را به اروپا برسانند، گرفته شده است.

 

آمارهای اخیر نشان داده است که 300 هزار پناهنده و مهاجر در سال جاری قصد رسیدن به اروپا را داشته‌اند و آن‌ها برای این کار از راه‌های خطرناکی همچون راه‌های دریایی استفاده کرده‌اند.

گفته می‌شود که بیش از 2600 مهاجر و پناهنده در سال جاری کشته شده‌اند. باخ امیدوار است سرمایه‌گذاری IOC در این زمینه بتواند به کم شدن بحران کمک کند.

باخ گفت: «همگی از اخبار وحشتناک در روزهای اخیر بسیار ناراحت شدیم. با توجه به بحران پناهندگانی که از خاورمیانه و آفریقا به سمت اروپا می‌آیند، جنبش المپیک تصمیم گرفته است که کمک‌های انسان‌دوستانه به این ارائه افراد کند. تصمیم گرفتیم که سریعا وارد عمل شویم و بودجه‌ای را برای این کار در نظر بگیریم. با توجه به وخیم بودن این بحران، تصمیم گرفتیم که این بودجه را سریعا در اختیار کمیته‌ها قرار دهیم. می‌توانیم با کمک کمیته‌های ملی در این زمینه فعالیت کنیم. کمیته‌ المپیک به‌صورت اختصاصی یک میلیون دلار و مرکز خیریه المپیک نیم دیگر بودجه را بر عهده گرفتند

کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرده است که در این زمینه با نظارت سازمان ملل فعالیت خواهد کرد.

باخ با اشاره به نظارت سازمان ملل متحد بر فعالیت‌های کمیته بین‌المللی المپیک گفت: «ارتباط خوبی با سازمان ملل و کمیته‌ پناهندگان سازمان ملل داریم. از کمک‌ها و تخصص آن‌ها بهره می‌جوییم. به تجربه دریافته‌ایم که ورزش می‌تواند شرایط پناهندگان را برای آن‌ها آسان‌تر کند. بسیاری از آن‌ها جوانان و کودکان هستند. به فکر این افراد هستیم و تلاش می‌کنیم تا آن‌ها را از خطر نجات دهیم.»

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3