کد خبر : 495

هفته نامه "شهر امید" در بیست و هشتمین شماره خود نوشت:

موسسه خیریه اسلامی منچستر کمپینی با عنوان پوشاندن شهر تشکیل داده است تا مردم لباس‌های گرم را که دیگر به آن‌ها نیاز ندارند را به مستمندان جامعه اهدا کنند.

موسسه خیریه بین‌المللی و اسلامی «درخواست انسانی» در جنوب منچستر، کمپینی با عنوان پوشاندن شهر تشکیل داده است. این سازمان کت‌هایی را که مردم دیگر به آن‌ها نیاز ندارند جمع‌آوری کرده و مستقیما میان بی‌خانمان‌ها و فقرای جامعه تقسیم می‌کنند.

این پروژه تاکنون 9 شعبه در منچستر بر پا کرده و انبارهایی را برای اهدای لباس‌های گرم توسط مردم در نظر گرفته است. کت‌های اهدایی میان پناهگاه‌های بی‌خانمان‌ها، مراکز پناهندگان، سازمان‌های پناهجویان زن، مراکز سالمندان، سازمان‌های کودکان و دیگر مراکز خیریه تقسیم خواهند شد.

سامرا سعید، هماهنگ‌کننده برنامه درخواست انسانی در این باره گفت: «نیاز به لباس گرم در منچستر بسیار زیاد است خصوصا در زمانه‌ای که بی‌خانمان‌ها در حال افزایش هستند. این نخستین باری است که ما چنین کاری می‌کنیم و هدف ما از این پروژه، بیدار کردن سازمان‌های دیگر در منچستر بوده است. نیازمندان به کت نزدیک به 500 نفر تخمین زده شده‌اند و ما امیدواریم بتوانیم برای همه آن‌ها لباس گرم تهیه کنیم.»

او در ادامه گفت: «بی‌خانمانی رو به وخامت می‌رود و آمار و ارقام ترسناک هستند.»

در حال حاضر 100 هزار نفر در سرتاسر انگلستان بی‌خانمان هستند و 13.2 میلیون نفر نیز در مرز فقر زندگی می‌کنند. طبق آمارهای شورا، تعداد کسانی که اکنون در خیابان‌های منچستر زندگی می‌کنند نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده است. سال گذشته در یک شب تعداد 70 نفر در ماه دسامبر شمارش شدند. تعداد شمارش شده در یک شب در سال 2014 به 43 نفر می‌رسیده و این در حالی است که تعداد بی‌خانمان‌ها در سال 2011 تنها 10 نفر بوده است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3