کد خبر : 498

هفته نامه "شهر امید" در بیست و هشتمین شماره خود نوشت:

مسلمانان شرق انگلستان برای کودکان نیازمند و پناهجویان کمک مالی جمع‌آوری کردند تا کودکان پناهجو در معرض استثمار جنسی و قاچاق انسان قرار نگیرند.

مسلمانان ناحیه ایلفورد شهر لندن در انگلستان و نمازگزاران 17 مسجد شرق انگلستان از جمله مسجد الفلاح در باغ کنزینگتون، کمک مالی دو هزار و 500 یورویی برای کودکان نیازمند و پناهجویان جمع‌آوری کرده و به یک موسسه خیریه اهدا کردند.

مسلمانان دیگر مساجد از جمله مسجد توحید و مسجد هدایت، انجمن اسلامی لیتونستون و مسجد جاده اشویل نیز در این طرح مشارکت کردند.

لین گرادول مدیر خیریه لندن گفت: «ما از تمام کسانی که در جمع‌آوری این کمک‌های مالی در سرتاسر مساجد شرق لندن همکاری کرده‌اند سپاسگزاریم. کودکان پناهجویان بدون حمایت‌های درست در معرض خطرات مختلفی از جمله گم شدن، افتادن به دام قاچاقچیان انسان و سوءاستفاده‌های جنسی قرار می‌گیرند.»

لین در ادامه گفت: «ما قصد داریم رابطه نزدیکی با مسئولین داشته باشیم تا مطمئن شویم که رسیدگی‌های لازم به کودکان انجام شده و کمک‌های مالی اهدایی تغییری در زندگی کودکان ایجاد می‌کند.»

یونس دادوالا یکی از روحانیون مذهبی بیمارستان شرق لندن و از مسئولین جمع‌آوری کمک‌های مالی نیز با اشاره به اهمیت کمک به کودکانی که مورد سوءاستفاده و بهره‌برداری جنسی قرار گرفته‌اند گفت: «بسیاری از مردم جامعه اسلامی خواستار حمایت از کودکان آسیب‌پذیری هستند که در معرض استثمار جنسی و قاچاق انسان قرار دارند. ما می‌خواهیم هر طور که می‌توانیم و به هر شکل ممکن به این کودکان کمک کرده و با موسسه خیریه همکاری و فعالیت داشته باشیم.»

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3