کد خبر : 499

هفته نامه "شهر امید" در بیست و هشتمین شماره خود نوشت:

انجمن جوانان شیعه در استرالیا انجمنی خیریه است که برای رسیدن به اهدافی همچون گسترش تفکر شیعی تلاش می‌کند.

انجمن اسلامی جنوب استرالیا، در ماه گذشته میلادی به‌طور رسمی آغاز به کار یک انجمن شیعی به نام «انجمن جوانان شیعه» را در شهر آدلاین اعلام کرد.

این انجمن شیعی، انجمنی خیریه محسوب می‌شود که برای رسیدن به اهدافی همچون گسترش تفکر شیعی در جامعه استرالیا تلاش می‌کند.

این اقدام در پی آن صورت گرفت که در ماه آپریل سال جاری میلادی، انجمن اسلامی جنوب استرالیا، نام انجمن جوانان شیعه را به‌عنوان یک نهاد خیریه ثبت و اعلام کرده بود.

این نهاد شیعی در استرالیا با هدف مشارکت بیشتر جوانان شیعه در بخش‌های مختلف دولت و تصدی پست‌های مهم و مختلف در بدنه دولت ایجاد شده و در آغاز به کار خود، علاوه بر محکوم کردن اقدامات تروریستی که وهابیت و جریان سلفی‌گری پشتوانه آن است، آمادگی خود را برای همکاری با دولت در جهت حل بحران و مشکلات جوانان در جهان امروز اعلام کرد.

به گفته مسئولین انجمن جوانان شیعه، این انجمن به‌زودی در دیگر شهرها و ایالات استرالیا نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد ولی در ابتدای کار، این انجمن تنها دارای شعبه در شهر جنوبی آدلاین است.

ماموریت‌ها و دیدگاه انجمن جوانان شیعه استرالیا به شرح ذیل است:

1- به نمایش گذاردن تفکرات اصیل شیعه در جنوب استرالیا از طریق مشاوره، همکاری با دولت و دیگر جوامع دینی، رسانه‌ها و نیز همکاری با عموم مردم در حل و رفع مشکلات روزمره.

2- ارائه فهم جدید و مثبت از اسلام، مسلمانان و مسائل مهم اسلامی.

3- انجام وکالت با حفظ حقوق شهروندی برای تمام شهروندان استرالیا، اعم از مسلمانان و غیرمسلمان.

4- آموزش، تقویت و ترغیب جوامع اسلامی به فعال بودن، ذی‌ثمر بودن و پذیرش مسئولیت بر حسب مسیر اصلی جامعه استرالیا، همراه با احترام به ارزش‌های اسلامی.

5- گسترش و توسعه ظرفیت‌های جامعه مسلمانان در امور تخصصی، برای ایجاد تسهیل در امور جاری زندگی در استرالیا.

6- ایجاد همکاری، اتحاد و ارتباطات مثبت و سازنده در درون جامعه مسلمانان و بین جوامع اسلامی و دیگر جوامع دینی و مردمی جنوب استرالیا.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3