کد خبر : 507

هفته نامه "شهر امید" در بیست و نهمین شماره خود نوشت:

خیریه مایند کارلیسله و ادن به کمک بخش­های فعال در حوزه سلامت عمومی توانسته سه هزار نفر را در زمینه سطوح مختلف جلوگیری از خودکشی آموزش دهد.

پنج تن از ساکنان منطقه کارلیسله و ادن، وارد چالش دو مارتن به مسافت 42 کیلومتری در خیابان‌های لندن شده ­اند که قرار است برای پروژه جلوگیری از خودکشی خیریه مایند کارلیسله و ادن برگزار شود.

برای نخستین بار، ماراتن ویرجین مانی لندن در سال 2017 از طریق همکاری و مشارکت با کارزار «باهم موفق می‌شویم»، تصمیم به حمایت از سلامت روان گرفته است. این کارزار توسط دوک­ها و دوشس‌های کمبریج و شاهزاده هری رهبری می­شود.

کارزار «باهم موفق می­شویم» با هدف تغییر گفتمان کشور بریتانیا در مورد سلامت و رفاه روان شکل گرفته است و در واقع با همکاری بین چندین خیریه سلامت روان، از جمله مایند به کار خود ادامه می­دهد.

کارولین رابینسون، مسئول امور روابط عمومی خیریه مایند کارلیسله و ادن در این باره می‌گوید: «ما از دریافت چنین واکنش­های مثبتی از طرف عموم مردم برای جلوگیری از خودکشی در کمبریا هیجان زده­ ایم. به کمک بخش­های فعال در حوزه سلامت عمومی، توانسته ­ایم سه هزار نفر را در زمینه سطوح مختلف جلوگیری از خودکشی آموزش دهیم، اما با وجود متوسط مرگ یک نفر در هفته در کمبریا، ما باید به انسان‌های بیشتری کمک کنیم تا بتوانند ساده­ تر و راحت­ تر در مورد خودکشی صحبت کنند و از دیگران کمک بگیرند.

با وجود حجم زیادی از درخواست آموزش و عضویت برای تنها چندین موقعیت آموزشی محدود، گروه نهایی متشکل از برادران لوثوِیت از پنریث، مدیرعامل شرکت تِرِی‌بِیکس، جاستین کاروترز و افرادی از کارلیسله مانند تریسی گراهام که در ماراتن ادینبورگ برای خیریه مایند کارلیسله ادن نیز دویده بود و جولیت گری، مسئول بخش جلوگیری از خودکشی این خیریه است.

یکی از اعضای تیم ماراتن، جان لوثوِیت در مورد نیت خود از شرکت در این ماراتن توضیحاتی ارائه کرده و می­گوید: «من برای چند هدف مختلف در این ماراتن شرکت خواهم کرد، اول به منظور پاسداشت دوست نزدیک و عزیزم بن اوسبورن که در سال 2014 خودکشی کرد و ما جای خالی او را بسیار احساس می‌کنیم. من اطمینان دارم که اگر زنده بود به این تصمیم من برای دویدن در مسافتی بیش از 42 کیلومتر می­خندید. دوم اینکه، من عمیقا دوست دارم در جمع ­آوری کمک و آگاهی‌رسانی در یک رویداد بسیار مهم شرکت داشته باشم. سال‌ها قبل خود من مشغول مبارزه با مشکلات سلامت روان، چون افسردگی بودم و خوش­بختانه توانستم بر آن  غلبه کنم. بنابراین دلم می‌خواهد تا جایی‌که برایم مقدور است نسبت به این موضوع آگاهی‌رسانی کنم و در جمع‌آوری کمک‌های مالی نیز سهیم باشم تا بتوانم در ادامه کار این کارزار حضور داشته و تاثیرگذار باشم. همچنین نمی‌توانم از تاثیر این دو ماراتن بر روحیه خودم و مزایای آن برای سلامت جسم و روان خود چشم بپوشانم.»

این تیم مارتن هم­ اکنون پایگاه اینترنتی مخصوص خود را برای جمع­ آوری کمک ­های مردمی راه­ اندازی کرده ­اند و در طی هفته ­ها و ماه‌های آتی برای رسیدن به هدف فوق‌العاده خود تلاش خواهند کرد.

 

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3