کد خبر : 509

هفته نامه "شهر امید" در بیست و نهمین شماره خود نوشت:

موسسه حقوقی «چتر امید هرمزگان» با هدف بررسی نقش مطالعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ کتابخوانی جشن گلریزان کتاب را برگزار می نماید.

مدیر موسسه حقوقی «چتر امید هرمزگان» و دبیر برگزاری جشن گلریزان کتاب هرمزگان گفت: برای نخستین بار در استان، جشن بزرگ گلریزان کتاب دوم دی‌ماه با حضور مقامات کشوری و استانی در محل بوستان غدیر بندرعباس برگزار می‌شود.

رضا پورشهسواری افزود: در این جشن فرهنگی که از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین رخداد علمی کشور یاد می‌شود، پیش‌بینی شده نماینده‌ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و از حوزه معاونت اجتماعی قوه قضاییه و همچنین استاندار هرمزگان، رئیس کل دادگستری استان و نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان حضور داشته باشند.

وی با توجه به اینکه این اقدام بزرگ فرهنگی با هدف بررسی نقش مطالعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود، بیان داشت: ترویج فرهنگ کتابخوانی، راه‌اندازی بوستان‌های کتاب در سطح شهر، فعال‌سازی مراکزی جهت تعویض و تبادل کتاب، راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در سطح شهر و احیای کتابخانه‌های روستایی از دیگر اهداف مهم برگزاری جشن گلریزان کتاب استان است.

دبیر برگزاری جشن گلریزان کتاب هرمزگان که ایده اجرای این طرح در سال 94 از سوی ایشان مطرح‌ شده بود، گفت: این جشن به‌صورت پایلوت سال گذشته در شهر تیرور میناب با حضور نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان برگزار شد که پیش‌بینی برای جمع‌آوری کتاب 300 جلد بود اما در مجموع پنج هزار جلد کتاب جمع‌آوری و توزیع شد.

پورشهسواری با اشاره به اینکه در این جشن تمامی نهادهای دولتی حضور خواهند داشت، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز بیش از 50 هزار جلد کتاب جمع‌آوری شود.

وی یادآور شد: همچنین از 20 آذرماه پایگاه‌های جمع‌آوری کتاب در مدارس، مساجد و در سطح استان دایر می‌شود که شهروندان می‌توانند کتاب‌های خود را به این پایگاه‌ها تحویل دهند که کتاب‌های جمع‌آوری شده در کمیته علمی بعد از تفکیک بر اساس نیازهای جامعه در سراسر استان توزیع می‌شود.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3