کد خبر : 532

هفته نامه "شهر امید" در سی و یکمین شماره خود نوشت:

انساندوستی زیر یک سقف را با داستان هایی از زندگی ستاره های دنیای ورزش می خوانیم.

در مورد بعضی از ستاره‌های جهان ورزش، علاقه مشترک ورزشی، زمینه علاقه به دیگری هم شده است. اما زوج‌های ورزشکاری نیز وجود دارند که رشته‌های ورزشی‌شان اصلا ربطی به هم ندارد و انگیزه‌شان برای برقراری رابطه و ازدواج کردن فعالیت‌های انساندوستانه است.

ایدس پوستما و آنی فریزینگر

ایدس پوستما قهرمان هلندی اسکی سرعتی روی یخ با یک مدال طلا و نقره در رقابت‌های المپیک و پنج مدال طلا و پنج نقره و یک مدال برنز در رقابت‌های جهانی و دارای سه مدال طلا یک نفره در رقابت‌های اروپایی است. آنی فریزینگر قهرمان آلمانی اسکی سرعتی روی یخ زنان نیز 16 بار عنوان قهرمانی جهان و سه بار عنوان قهرمانی المپیک را تصاحب کرده است. آن‌ها با تاسیس و اداره انجمن خیریه اسکی روی یخ و صرف هزینه سه میلیون یورویی تاکنون بیش از 10 قهرمان برجسته در این رشته معرفی کرده‌اند. 

آندره آغاسی و اشتفی گراف

آندره آغاسی، تنیسور برجسته آمریکایی که ۱۰۱ هفته مرد شماره یک جهان بود، هشت عنوان جایزه بزرگ تنیس را تصاحب کرده است. اشتفی گراف آلمانی، همسرش نیز ۳۷۷ هفته برترین تنیسور زن جهان بود. اشتفی گراف موفق شده بیش از ۲۲ عنوان جایزه بزرگ و ۱۰۷ عنوان رقابت‌های زنان (WTA) را کسب کند. آن‌ها پس از آشنایی در زمین‌های تنیس با تاسیس دو موسسه خیریه آموزش تنیس و پیشگیری و ترک اعتیاد در کشورهای آلمان و ایالات‌متحده، دین خود را به جامعه‌شان ادا کرده‌اند. آندره آغاسی به روزنامه دی ولت، چاپ برلین گفته: «با تاسیس موسسه خیریه مبارزه با اعتیاد، اندکی از شرمساری مصرف مواد مخدر در نوجوانی را کم کردم.»

کریستیان نویرویتر و رزی میترمایر

کریستیان نویرویتر قهرمان اسکی اسلالوم آلمان که موفق شد شش بار عنوان قهرمانی کاپ جهانی را تصاحب کند و همسرش رزی میترمایر، اسکی‌باز هموطنش که دو مدال طلا و یک نقره رقابت‌های المپیک و سه مدال طلا و یک مدال نقره قهرمانی جهان را کسب کرده، 12 سال است که سفیر نیکوکاری فدراسیون جهانی اسکی هستند و سالانه بیش از 500 هزار یورو به مرکز مطالعات مبارزه با سرطان دانشگاه هامبورگ اهدا می‌کنند.  

راجر فدرر و میرکا واورینک

راجر فدرر، تنیسور برجسته سوئیسی که 1۷ جایزه بزرگ و ۸۳ عنوان رقابت‌های مردان (ATP) را تصاحب کرده، در پاییز سال 2002 در باشگاه تنیس زوریخ با میرکا واورینک، همسرش آشنا شد. او که به دلیل آسیب‌دیدگی از ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد، شش ماه پس از اتمام مراسم ازدواجشان در سال 2005 کلینیک خیریه درمان آسیب‌های ورزشی را با کمک همسرش تاسیس کرده و ده‌ها ورزشکار را درمان کرده است.

سرجیو گارسیا و مارتینا هینگیز

سرجیو گارسیا، گلف‌باز حرفه‌ای اسپانیایی است که تاکنون هشت بار کاپ قهرمانی تورنمنت‌های گلف را بالای سر برده و ۱۸ هفته در صدر جدول بهترین گلف‌‌بازان جهان قرار داشته است. او پس از ازدواج با همسر سوئیسی‌اش مارتینا هینگیز، تنیسور برجسته سوئیسی، انجمن خیریه‌ای با هدف کمک به بی‌خانمان‌ها تاسیس کردند. انجمن خیریه S&M تاکنون با مشارکت یونیسف بیش از 500 پناهگاه برای بی‌خانمان‌ها در کل اروپا تاسیس کرده‌ است.

روری مک ‌ایلروی و کارولین وژنیاکی

روری مک‌ ایلروی گلف‌‌باز اهل ایرلند شمالی که 40 هفته در صدر جدول بهترین گلف‌بازان جهان بوده همراه با کارولین وژنیاکی همسر تنیسورش که تاکنون 22 مقام قهرمانی کسب کرده، یکی از حامیان مالی اصلی موسسه خیریه حمایت از پناهجویان که مقرش در استکهلم قرار دارد، هستند.  

تایگر وودز و لیندسی وون

تایگر وودز، گلف‌‌باز برجسته آمریکایی که تاکنون ۱۴ عنوان قهرمانی کسب کرده، همراه همسرش، لیندسی وون، اسکی‌باز آمریکایی که یک مدال طلا و نقره المپیک، دو مدال طلای قهرمانی جهان و ... کسب کرده تلاش می‌کنند با اهدای سالانه 200 هزار دلار به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، زمینه کشف واکسن ایدز را فراهم کنند. 

 

 

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3