کد خبر : 535

هفته نامه "شهر امید" در سی و یکمین شماره خود نوشت:

صرف بخشی از درآمدم برای کسانی که توانایی کار ندارند یا به دلایل مختلف از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، همیشه لذت‌بخش بوده است.

گفت‌وگو با افسانه فخری کارآفرین و مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی شامخ فرابر

 

گاهی برخی از کارآفرینان، آنچنان با علاقه درباره فعالیت‌ و سختی‌های کارشان صحبت می‌کنند که شنیدن حرف‌هایشان انگیزه هر فردی را برای حضور در بازار بالا می‌برد. یکی از این کارآفرینان کشورمان افسانه فخری خیاوی مدیرعامل و موسس شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی شامخ فرابر است، فخری عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی حمل‌ونقل بین‌المللی ایران و مدرس حوزه حمل‌ونقل است. «شهر امید» با این کارآفرین موفق به گفت‌وگو نشسته است و ایشان در ادامه به سؤالات مختلفی پاسخ داده‌ که می‌خوانید.

درباره حوزه کارآفرینی و فعالیت خود توضیح بفرمایید؟

شرکتی که مدیریت آن را بر عهده دارم، در حوزه حمل‌ونقل کالا در سطح بین‌الملل فعالیت می‌کند و خدماتی را در رابطه با صادرات، واردات، ترانزیت به‌صورت جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی به مشتریان ارائه می‌دهد. در کنار این خدمات به‌عنوان شرکتی فعال در حوزه حمل‌ونقل در زمینه مشکلاتی به مانند بیمه کالاها، خدمات لجستیک که شاید هنگام کار برای مشتریان پیش بیاید، مشاوره می‌دهیم. همچنین در شرکتمان واحدی مکمل نیز به‌عنوان ترخیص کالاها در نظر گرفته‌ایم و در این زمینه نیز خدماتی را ارائه می‌کنیم.

چرا به سراغ این حوزه از کارآفرینی رفته‌اید و درحال حاضر برای چند نفر اشتغال‌زایی کرده‌اید؟

قبل از پاسخ به سؤالتان، بهتر است کمی درباره تفاوت ظریفی که باعث تفکیک مفهوم کارآفرینی از اشتغال‌زایی می‌شود، توضیحاتی را ارائه کنم؛ دو واژه‌ای که معمولا در کشورمان به اشتباه به جای هم به کار می‌روند. هر اشتغال‌زایی، کارآفرینی تلقی نمی‌شود و کارآفرینی همیشه با بُعد غالب خلاقیت همراه است یعنی با ورود ایده‌‌های جدید به بازار کسب‌وکار حوزه اشتغال‌زایی شروع می‌شود، اما کارآفرینی زمانی اتفاق می‌افتد که فرد بخواهد، ایده‌اش را با راهکارهای خلاقانه بسط و گسترش دهد. در نتیجه به خاطر نوع خدماتی که شرکت ما به مشتریان ارائه می‌دهد، می‌توان ما را به‌عنوان یک کارآفرین معرفی کرد. خدماتی که بدون نوآوری و خلاقیت ارائه‌شان امکان‌پذیر نیست. تلاشمان همیشه بر این بوده که بر اساس ویژگی اصلی کارآفرینی هر روز کسب‌وکارمان را گسترش و روش‌های جدیدتری را در آن پیاده کنیم. شرکت برای هر مشتری برنامه‌های متناسب با آن‌ها را ارائه می‌کند. برنامه‌هایی که برای آن‌ها تازگی دارد و باعث تسهیل در کارشان می‌شود. همین روند کاری باعث شده که آن‌ها شناخت دقیق‌تری نسبت به مجموعه ما پیدا کرده و درباره آن با دیگران صحبت کنند. در مورد اشتغال‌زایی نیز باید بگویم که در حال حاضر 35 نفر در دفتر مرکزی مشغول به کار هستند اما شرکت ما در حوزه حمل‌ونقل فعالیت دارد، درنتیجه باید نمایندگی‌هایی در بنادر و شهرهای مرکزی نیز داشته باشد که حدود 65 نفر نیز در آن‌ها به مشتریانمان خدمات ارائه می‌کنند.

حوزه حمل‌ونقل به نظر برای یک خانم کمی پیچیده است، چطور به این حوزه علاقه‌مند و وارد آن شدید؟

بله، در این مورد، بارها شنیده‌ام که می‌گویند: کار حمل‌ونقل با روحیات آقایان سازگارتر است اما من هیچ‌گاه به تفکیک جنسیتی برای انجام کارهای مختلف اعتقادی نداشته‌ام. به نظرم تمامی افراد چه زن و چه مرد توانایی‌هایی دارند که می‌توانند به هر سمتی که تمایلشان است، سوق یابند. من به‌طور اتفاقی به سمت فعالیت در حوزه حمل‌ونقل کشیده شدم. روزهای اولی که وارد این حوزه شدم، بیشتر برای اینکه مشغول به کار شوم، در شرکتی بزرگ در این زمینه کارم را شروع کردم اما بعد از مدتی به جذابیت‌های این کار پی برده و متوجه شدم که حمل‌ونقل چه دنیای وسیعی را پیش روی افراد باز و در این زمینه چقدر به گسترش ارتباطات افراد کمک می‌کند. همین موارد باعث شد که به این حوزه علاقه‌مند و با پشتکار بسیار آن را دنبال کنم. حتی برای حضور بهتر در کارم، رشته تحصیلی‌ام را از فیزیک کاربردی به مدیریت بازرگانی تغییر دادم. بعد از این سعی کردم، دانش‌ خود را در این حوزه با طی کردن دوره‌های مختلف افزایش دهم. البته همچنان در حال یادگیری درباره مسائل مختلف حمل‌ونقل هستم.

به کسانی که می‌خواهند وارد این حوزه از کارآفرینی شوند، چه پیشنهاداتی دارید؟

اولین شرط ورود به هر حوزه‌ای از بازار، به‌خصوص حوزه‌ پرچالشی به مانند حمل‌ونقل داشتن علاقه به آن کار است. برای شروع این حوزه کاری باید افراد انگیزه‌های پرقدرتی داشته باشند و فقط به خاطر امرارمعاش یا فرار از بیکاری به سراغ آن نروند. کسی که به کاری علاقه‌مند باشد هر روز در پی یافتن راهی برای گسترش آن است. همین علاقه باعث شد که تصمیم به تاسیس شرکتی مستقل در این حوزه بگیرم. همچنین نکته مهم دیگر داشتن، دانش و تجربه لازم برای شروع کار در حوزه حمل‌ونقل است. شاید بتوان گفت که افراد بدون تخصص در این حوزه موفقیت چندانی را به دست نخواهند آورد. من مدت‌ها در یکی از شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقلی فعالیت می‌کردم و در این زمینه تجربه زیادی را به دست آوردم اما با این حال وقتی می‌خواستم، شرکت مستقلی راه‌اندازی کنم، اطرافیان دائم از سختی و وقت‌گیری این حوزه کار می‌گفتند. با اینکه ورود به این کار برای بسیاری از افراد ریسک زیادی دارد ولی برای من این کار ریسک حساب شده‌ای بود. چون در این حوزه هم تجربه عملی داشتم و هم دوره‌های مختلفی را گذرانده بودم، درنتیجه دلیلی برای عدم موفقیت وجود نداشت.

 

در فعالیت‌هایتان، آیا کارهای خیریه نیز انجام می‌دهید؟

فعالیت‌های خیریه جزو لاینفک مشغله‌های من است. صرف بخشی از درآمدم برای کسانی که توانایی کار ندارند یا به دلایل مختلف از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، همیشه لذت‌بخش بوده است. البته برای من کانال‌ها و موسساتی که این امور خیریه را انجام می‌دهند، اهمیت زیادی دارند و سعی‌‌ام بر این است که به موسساتی کمک کنم که کمک‌ها را به افراد مطمئن می‌رسانند.

شنیده شده که در حال تاسیس یک نهاد مدنی برای زنان هستید؟

امیدوارم روزی برسد که تمامی زنان سرزمینم برابر با مردان در اجتماع و خارج از خانه فعالیتی را بر عهده بگیرند. در این باره، درحال راه‌اندازی NGOای هستیم، NGOای که در آن بتوانیم بانوان ایرانی را به حضور در میادین اقتصادی و تجاری تشویق کنیم. معتقدم بانوان باید استقلال مالی داشته باشند، چون پیامد این اتفاق منجر به استقلال فکری و اندیشه برای آن‌ها خواهد شد.

نرگس فرجی

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3