کد خبر : 543

هفته نامه "شهر امید" در سی و دومین شماره خود نوشت:

هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور یمن درباره بحران غذایی در این کشور ابراز نگرانی کرد.

هماهنگ‌کننده کمک‌های انسانی سازمان ملل در یمن گفت بیش از هجده میلیون نفر از شهروندان یمن برای گذران زندگی خود به کمک‌های انسانی نیاز دارند و بحران غذایی در این کشور هر روز تشدید می‌شود چون عربستان سعودی از ورود هر نوع کمک انسانی به خاک یمن جلوگیری می‌کند. 

هماهنگ‌کننده کمک‌های انسانی سازمان ملل در یمن با برگزاری کنفرانسی خبری وضع بحرانی در این کشور را تشریح کرد. وی در این کنفرانس خبری گفت بعد از نه ماه درگیری و تنش در یمن اکنون حدود هجده میلیون نفر از شهروندان این کشور برای گذران زندگی‌شان به کمک‌های انسانی و محافظت نیازمند هستند.

مسئول سازمان ملل در یمن در ادامه اعلام کرد همزمان با تداوم جنگ در یمن و ویرانی اقتصاد این کشور، بحران انسانی و مواد غذایی در این کشور تشدید می‌شود. اکنون یمن در آستانه قحطی قرار دارد. بحران یمن در پی انتقال دفاتر مرکزی بانک مرکزی این کشور به شهر بندری عدن به دستور عبدبه منصور رئیس‌جمهور این کشور تشدید شده است.

طاها الصلحی  یکی از کارمندان دولتی در یمن گفت: «من بیش از چهار ماه است که حقوق دریافت نکرده‌ام. نیروهای عربستان و نیروهای وابسته به آن‌ها ما را از حق زندگی محروم کرده‌اند. من برای تامین مایحتاج اعضای خانواده‌ام از هر کسی که می‌توانستم قرض و وام گرفته‌ام.»

تقریبا نیمی از جمعیت برای گذران زندگی به کمک‌های انسانی نیازمند هستند. سال گذشته آژانس کودکان سازمان ملل گزارشی منتشر کرد که در آن گفته شده بود گرسنگی در میان کودکان یمنی به بالاترین میزان رسیده است.

یونیسف در گزارش خود هشدار داد که وضع سلامتی کودکان یمنی هرگز به اندازه دوره کنونی فاجعه‌بار نبوده است. یونیسف همچنین اعلام کرده است که سیستم سلامت و بهداشت یمن به علت نبود دارو و تجهیزات درمانی و  پزشکی در آستانه فروپاشی کامل قرار دارد. اما با وجود وضع اسفبار مردم یمن ریاض همچنان جنگ مرگبار خود را در یمن پیگیری می‌کند و یمنی‌ها همچنان خسارات و تلفات ناشی از جنگ را متحمل می‌شوند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3