کد خبر : 544

جوانا کوانت سهامدار اصلی بی.ام.و سالهای 1995 الی 2012 برای مداوای کودکان مبتلا به سرطان و حوزه سلامت هزینه های زیادی انجام داد.

نام خواهر و برادر به فاصله چند پله از یکدیگر در فهرست میلیاردرهای جهان سایت بلومبرگ جا خوش کرده است. سوزان کالتن (تغییر نام خانوادگی پس از ازدواج) رتبه 36 را دارد و استفان کوانت در جایگاه 45 ایستاده است. ارزش دارایی خواهر و برادر روی هم رفته به رقم 36 میلیارد دلار می‌رسد. ثروت هنگفت این دو ارثی است که از پدرانشان برده‌اند و البته در گذر زمان خودشان هم مرتب بر آن افزوده‌اند. خانواده کوانت، از آن خانواده‌های آلمانی است که داستان ثروتشان با تاریخ و جنگ و نازیسم پیوند دارد و هرچه در مرور داستان زندگی‌شان به عقب برگردی جالب‌تر می‌شود. در سال 2007 تلویزیون آلمان در مستندی با نام «سکوت کوانت‌ها» به بررسی انتقادی نقش این خانواده در دوران جنگ پرداخت. بررسی‌هایی که بعدتر توسط خود کوانت‌ها دنبال شد و پرده از بهره‌کشی این خاندان از کارگران اردوگاه‌ها و زندانیان برداشت.

هارولد کوانت، تاریخ تولد: 1921

هارولد پس از جدا شدن پدر و مادرش با مادر ماند، وقتی مگدا با گوبلز ازدواج کرد به نزد آن‌ها رفت و با آن‌ها زندگی کرد. شاید برای همین بود که علاوه بر تجارت و پی گرفتن پیشه خانوادگی، سر از میدان‌های جنگ هم درآورد. او نیز مثل برادرش وارث ثروت پدر بود اما نام او را بیشتر به این دلیل می‌شناسند که تنها فرزند به جا مانده از مگدا تلقی می‌شود. او سال 1939 به ارتش پیوست و در سال 44 وقتی پدر و برادرش از نیروهای کار اجباری برای بهره اقتصادی استفاده می‌کردند در ایتالیا زخمی و بعد اسیر شد. معروف‌ترین خاطره‌ای که از او در یادها مانده است زمانی است که پس از سقوط نازی‌ها، نامه‌ای از مادرش دریافت کرد، آخرین نامه که گوبلز هم پیامی در آن برای پسرخوانده‌اش فرستاده بود. مگدا و شوهرش یک روز پس از خودکشی هیتلر، ابتدا 6 فرزند خود را با سم کشتند و بعد هم دست به خودکشی زدند تا به دست متفقین نیافتند. هرالد که پس از جنگ او هم همچنان در تجارت خانوادگی باقی ماند تا زمان مرگش در سال 67 هزینه نگهداری و تحصیل بیش از 100 کودک و نوجوان آلمانی و ایتالیایی را بر عهده داشت. فرزندان و نوه‌های او هیچ‌وقت شهرت بچه‌های هربرت را نداشتند، بلومبرگ نوه‌های هرالد را میلیونرهای پنهان می‌خواند.

جوانا کوانت، تاریخ تولد: 1926

او در زمان حیات، پس از دخترش، سوزان به‌عنوان دومین زن ثروتمند آلمان شناخته می‌شد. او در دهه 50 میلادی به‌عنوان منشی هربرت مشغول به کار و بعد هم تبدیل به دستیار شخصی او شد. یک سال پس از اینکه هربرت بی.ام.و را از ورشکستگی نجات داد آن‌ها با هم ازدواج کردند و صاحب دو فرزند شدند. جوانا پس از مرگ شوهرش تبدیل به سهامدار اصلی بی.ام.و شد و به هیئت نظارت این شرکت پیوست و در سال 1997 از این سمت بازنشسته شد. در سال 95 جوانا بنیادی را برای حمایت و پرورش روزنامه‌نگاران حوزه تجارت تاسیس کرد. او همچنین برای مداوای کودکان مبتلا به سرطان بودجه‌ای اختصاص داد. در سال 2012 او معادل 40 میلیون یورو برای تحقیقات 10 ساله در حوزه سلامت هزینه کرد. جوانا در سال 2015 و در 89 سالگی درگذشت. او پیش از مرگ بیش از 13 میلیارد دلار ثروت داشت.

سوزان کالتن، تاریخ تولد: 1962

سوزان با 19 میلیارد دلار دارایی لقب ثروتمندترین زن آلمان را از آن خود کرده است. او که در جوانی تلاش می‌کرد با استفاده از نام مستعار، از زیر سایه دردسرهای احتمالی نام خانوادگی‌اش خالص شود، همزمان با کار در یک شرکت تبلیغاتی، در رشته مدیریت و بازاریابی در دانشگاه باکینگهام تحصیل کرد و مدرک MBA دارد. او با اشراف به حوزه تجارت و بازرگانی پس از به ارث بردن شرکت مواد شیمیایی و دارویی آلتانا، آن را تبدیل به یک شرکت بین‌المللی کرد این شرکت حالا به‌صورت سالانه حدود 85 درصد از فروش دو میلیارد دلاری‌اش را از مشتریان خارجی کسب می‌کند. او با همسرش، جان کالتن در زمان کارآموزی در شرکت بی.ام.و آشنا شد و تا مدت‌ها هویت واقعی خود را فاش نکرد. سوزان همچنین سهامدار شرکت Nordex،  تولیدکننده توربین‌های بادی و پیشگام مبارزه با تولید و انتشار گازهای گلخانه‌ای است که با همکاری سازمان ملل متحد و موسسات خیریه برای حفظ محیط‌زیست تلاش می‌کنند.

استفان کوانت، تاریخ تولد: 1966

استفان با 16.9 میلیارد دلار دارایی پس از خواهرش در فهرست میلیاردرهای جهان قرار دارد. او فارغ‌التحصیل مهندسی تجاری از دانشگاه کاسروهه آلمان است. او از سال 93 تا 94 برای شرکت مشاوران بوستون در مونیخ کار کرد و دو سال بعد را به عنوان مدیر بازاریابی گروه صنعتی Datacard در هنگ‌کنگ گذراند. همزمان با خواهرش در سال 96 به عضویت هیئت نظارت شرکت بی.ام.و درآمد. بیشتر درآمد او مربوط به 26 درصد سهامش از همین شرکت است. او 85 درصد سهام شرکت لجستیک Logwin را هم در اختیار دارد. استفان در سال 2005 با همسرش کاترینا که یک مهندس نرم‌افزار است ازدواج کرد. او بابت بهره‌کشی خانواده‌اش از 50 هزار نیروی کار انسانی در زمان جنگ جهانی دوم عذرخواهی کرده و سالانه بیش از 500 هزار یورو به موسسه آموزش حرفه‌ای زندانیان آلمان اهدا می‌کند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3