کد خبر : 580

هفته نامه "شهر امید" در سی و پنجمین شماره خود نوشت:

نگاهی به فعالیت‌های بنیاد خیریه ریو فردیناند که شناسایی و پرورش استعدادها، حمایت از کودکان و خانواده‌های بی‌بضاعت را در دستور کار دارد.

ریو فردیناند، مدافع سابق باشگاه منچستریونایتد که دو فصل پیش کفش‌هایش را آویخت و بازنشسته شد، به‌عنوان مفسر شبکه تلویزیونی BT، مالک و سردبیر مجله B و رستورانی ایتالیایی فعالیت می‌کند.

 

او که در آستانه سال نوی میلادی در اقدامی تحسین‌برانگیز از طرف همکاران و مشتری‌هایش در رستوران روسو اسباب‌بازی، لباس گرم، کتاب و ... به ارزش 500 هزار پوند به کودکان بی‌بضاعت اهدا کرد به روزنامه دیلی میل گفت: «من و همکارانم در رستوران با بچه‌های بی‌بضاعت سر و کار داریم. ما تصمیم گرفتیم در چارچوب کمپین «برای کودکان واریز کنید» با تبدیل شدن به بابانوئل، به آن‌ها اسباب‌بازی، لباس، کتاب و ... اهدا و خوشحالشان کنیم. پس از شنیدن آغاز به کار این کمپین تصمیم گرفتم دست به کار شوم، چون تحمل دیدن کودکانی که کریسمس را بدون هدیه سپری کنند، نداشتم.»

اما مهم‌ترین اقدام انساندوستانه این فوتبالیست برجسته، تاسیس بنیاد خیریه «ریو فردیناند» است.

او در اوایل سال 2015 بلافاصله پس از خداحافظی از دنیای فوتبال با تاسیس بنیاد خیریه به رویایش که شناسایی و پرورش استعدادها، حمایت از کودکان و خانواده‌های بی‌بضاعت، فراهم کردن شرایط درمان بیماران و ... بود، جامه عمل پوشاند.

اهداف و چشم‌انداز

مدیران بنیاد خیریه ریو فردیناند تلاش می‌کنند تا با ایجاد و ارتقای اعتمادبه‌نفس در نوجوانان و جوانان، استعدادهایشان را شکوفا و زمینه موفقیت آن‌ها را فراهم کرده و به اهداف زیر برسند:  

- الهام بخشیدن به جوانان و توسعه مهارت‌ها و اعتمادبه‌نفس آن‌ها از طریق آموزش و پرورش، ورزش و هنر

- همکاری با شبکه‌ای از شرکای استراتژیک برای حمایت از جوانان با هدف دسترسی آن‌ها به فرصت‌های شغلی بهتر

- توسعه توانایی و مهارت‌های اجتماعی، اقتصادی و ... که نقش اساسی در موفقیت نوجوانان و جوانان ایفا می‌کنند.

فعالیت‌ها8

- همکاری با موسسه خیریه شلتر برای اسکان دادن 124 هزار کودک بی‌خانمان در بریتانیا

- تهیه و اهدای 12 هزار کیسه خواب به بی‌خانمان‌های شهر منچستر

- اهدای یک میلیون پوند به مرکز تحقیقات سرطان مدرسه پزشکی دانشگاه منچستر

- اهدای بورسیه به نوجوانان و جوانان 11 تا 25 ساله علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های نقاشی، موسیقی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، تربیت‌بدنی، تاریخ، سینما و فیزیولوژی ورزشی

- برگزاری کلاس‌های آموزش کنترل خشم، مهارت‌های حل مسئله، پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و الکل با همکاری مدرسه روان‌شناسی دانشگاه منچستر

- شناسایی کودکان بی‌بضاعت مستعد و معرفی به استعدادیاب‌های باشگاه منچستریونایتد

- همکاری با شبکه تلویزیونی BT و شرکت‌های Big Lotttery Fund،The Hyde Group و 5 Star Active با هدف ایجاد امکانات مناسب برای فعالیت کارآفرینانی که کمتر از 30 سال دارند

- مشارکت کردن در پروژه «بازگشت به زندگی» بنیاد مددکاری بریتانیا با هدف یافتن شغل و محل سکونت برای معتادان درمان شده.

رهبران جوان

«رهبران جوان» پروژه‌ای است که بنیاد خیریه ریو فردیناند از سه ماهه دوم سال 2015 با هدف تربیت نسل تازه‌ای از مدیران و مربیان فوتبال آغاز کرده است. بیش از 300 نوجوان 14 ساله بی و کم‌بضاعت از کل بریتانیا انتخاب شده‌اند و در دوره‌ای سه ساله علاوه بر تحصیل در مدارس ویژه دوره‌های ویژه مدیریت، روان‌شناسی، بازاریابی، ارتباطات میان فردی، فیزیولوژی ورزشی و ... را می‌آموزند. افراد برگزیده به دوره عالی تربیت مربی باشگاه منچستریونایتد معرفی می‌شوند. 

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3