کد خبر : 583

هفته نامه "شهر امید" در سی و ششمین شماره خود نوشت:

بیگلری رئیس علوم پزشکی زنجان: کلید راه‌اندازی بنیاد خیریه ژنتیک در کنار سایر خیریه‌های زنجان زده شده است.

رئیس علوم پزشکی زنجان با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقاتی گفت: بنیاد خیریه ژنتیک در زنجان راه‌اندازی می‌شود.

علیرضا بیگلری با اشاره به فراهم شدن آزمایشگاه‌های تحقیقاتی برای گسترش تحقیق و پژوهش گفت: کلید راه‌اندازی بنیاد خیریه ژنتیک در کنار سایر خیریه‌های زنجان زده شده و امیدواریم این مکان به یک مدل کشوری تبدیل شود تا از وابستگی به سایر کشورها خارج شویم.

 او با اشاره به اینکه توسعه برخی از رشته‌های جدید به دانشگاه علوم پزشکی زنجان واگذار شده است، خاطرنشان کرد: تلاش داریم در حاشیه گسترش علوم نوین پزشکی خدمات بزرگی را به مردم کشور ارائه دهیم.

بیگلری به بدعهدی بیمه‌ها در پرداخت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: بیمه‌ها بیش از 200 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی زنجان بدهی دارند که این موضوع به کار خدمات‌رسانی در حوزه سلامت مردم خلل وارد می‌کند و پول‌هایی که بیمه‌ها از مردم می‌گیرند به حوزه سلامت بازنمی‌گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان کاهش پرداخت از جیب مردم برای هزینه‌های درمانی را از نخستین اهداف طرح تحول سلامت برشمرد و گفت: هموطنان دفترچه‌های روستایی تنها 3 درصد و دفترچه‌های شهری 6 درصد هزینه درمان در بیمارستان‌های دولتی را پرداخت می‌کنند.

وی حضور پزشکان مقیم در بیمارستان‌ها و پزشکان ماندگار در مناطق محروم را از دیگر اقدامات در راستای برنامه طرح تحول سلامت عنوان کرد و افزود: بسیاری از کمبودهای نیروی انسانی پس از انقلاب برطرف شده است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3