کد خبر : 584

هفته نامه "شهر امید" در سی و ششمین شماره خود نوشت:

همایش پویش ملی مبارزه با سرطان در بیمارستان محک برگزار شد.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 850 خیریه و 620 سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت وجود دارد که 64 موسسه خیریه در حوزه سرطان فعال هستند که بیشترین میزان فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات مردم‌نهاد، در حوزه سرطان است.

سید محمدهادی ایازی در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان که در بیمارستان محک برگزار شد، گفت: در اولین نشست تخصصی موسسات خیریه فعال در حوزه سرطان، 19 موسسه شرکت داشتند و مصوبات مناسبی مانند تداوم جلسات، تشکیل بانک اطلاعاتی موسسات خیریه حوزه سرطان، حضور معاونین وزارت بهداشت در این نشست‌ها و تشکیل 5 کارگروه تخصصی در راستای کمک به کمیته ملی پیشگیری از سرطان داشت.

ایازی یادآور شد: در نشست دوم موسسات خیریه حوزه سرطان، 39 موسسه حضور داشتند و تصمیم گرفته شد که اساسنامه شبکه ملی موسسات خیریه حوزه سرطان توسط 8 موسسه خیریه تهیه و تدوین شود و از ظرفیت رسانه‌ها و هنرمندان برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان استفاده شود.

دکتر ایازی با اشاره به صدور مجوز شبکه ملی موسسات خیریه حوزه سرطان توسط وزارت کشور در زمانی بسیار کوتاه، گفت: در سومین نشست تخصصی موسسات خیریه فعال در حوزه سرطان 61 موسسه حضور داشتند و مصوبات آن شامل تهیه پیش‌نویس اساسنامه شبکه ملی سرطان و بحث و بررسی برای انتخاب شعار هفته ملی سرطان بود.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در حوزه سایر بیماری‌ها نیز آمادگی و علاقه داریم که با ایجاد شبکه بتوانیم زمینه بهره‌مندی موسسات از همدیگر و پرهیز از دوباره‌کاری و موازی‌کاری را فراهم کنیم زیرا مردم می‌توانند نقش بسیار مهمی در ارتقای سلامت جامعه داشته باشند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3