کد خبر : 598

هفته نامه "شهر امید" در سی و هفتمین شماره خود نوشت:

از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه های دینی به خصوص قرآن کریم، مورد توجه قرارگرفته و به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است.

جشن نیکوکاری

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد در جلسه ستاد جشن نیکوکاری گفت: برنامه‌ریزی لازم برای جذب کمک‌های مردمی جشن نیکوکاری از نیمه بهمن‌ماه تا نیمه اسفندماه به عمل آمده است.

غلامرضا مشعلچی افزود: هم اکنون صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های جشن نیکوکاری در مجتمع‌های تجاری و مسکونی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، پمپ بنزین‌ها، پایانه‌های مسافربری، ایستگاه راه‌آهن، پلیس راه، بازارچه‌های محلی و مکان‌های تجمع مردمی مستقر هستند.

او با اشاره به برگزاری 3 روز برنامه اختصاصی جشن سراسری نیکوکاری اضافه کرد: روز چهارشنبه هجدهم اسفندماه در سطح مدارس، روز پنجشنبه نوزدهم اسفندماه در پایگاه‌های اصلی در سطح شهر و روز جمعه بیستم اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه هدایای مردمی جمع‌آوری ‌‌می‌شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد یزد با بیان اینکه استفاده از روش‌های نوین و الکترونیکی هم در جمع‌آوری وجوه جشن نیکوکاری در نظر گرفته شده است، گفت: مردم استان ‌‌می‌توانند با شماره‌گیری آنی پرداخت کمیته امداد #035*8877* با تلفن همراه، با وارد کردن مبلغ و کد استان یا شهرستان و همچنین از طریق سایت کمیته امداد به آدرس epay.emdad.org  نسبت به پرداخت اینترنتی هدایای خود اقدام کنند.

مشعلچی افزود: هم اکنون حدود 52 هزار مددجوی تحت حمایت از خدمات مختلف کمیته امداد استفاده ‌‌می‌کنند.

 

اهدای ۱۸سری کمک جهیزیه

مدیر سازمان مردم‌نهاد خیریه «آبشار عاطفه‌ها» نمایندگی امام رضا (ع) شعبه شهرستان بروجن، از اهدای ۱۸سری کمک جهیزیه به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی به نوعروسان نیازمند بروجنی، خبر داد.

سیده کبری حسینی گفت: با هدف ترویج سنت حسنه ازدواج و نیز کاهش سن ازدواج و گسترش فرهنگ کمک و مشارکت مردم برای امر ازدواج و کمک به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت این خیریه به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و ایام دهه فجر انقلاب اسلامی نهاد خیریه آبشار عاطفه‌ها همزمان در سراسر کشور نسبت به اهدای جهیزیه به نوعروسان اقدام کرده است.

 او با اشاره به اینکه اهدای جهیزیه از سوی نهاد خیریه آبشار عاطفه‌ها در سه مرحله انجام می‌شود، افزود: اهدای کمک جهیزیه توسط این نهاد خیریه در ایام ولادت امام زمان (عج)، امام رضا (ع) و حضرت زینب (س) به نوعروسان انجام می‌گیرد.

حسینی در ادامه گفت: در سه مرحله مانور جهیزیه از ابتدای سال تاکنون ۵۸ کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند تحت پوشش این سازمان اهدا شده و این افراد با کمک خیرین و مردم نوعدوست شهرستان بروجن راهی خانه بخت شده‌اند.

او اقلام اهدایی را شامل یخچال، اجاق‌گاز، بخاری، فرش، مبلمان، ویترین، سرویس تفلون و سرویس پلاستیک و سایر لوازم اولیه تشکیل زندگی دانست و گفت: ارزش هر کمک جهیزیه ۳۰ میلیون ریال و از سوی مشارکت‌های مردمی و خیران شهرستان بروجن به این موسسه اهدا شده است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3