کد خبر : 608

هفته نامه "شهر امید" در سی و هفتمین شماره خود نوشت:

جوانی که برای یاری زمین خاکی‌های جنوب شرق تهران، هر هفته می‌آمد و بازیش را به جوان‌های محروم آن ناحیه هدیه می‌کرد.

ماجرای آتش‌نشان‌ها قلب جامعه را مکدر کرده است، یادآوری نگاه بازمانده‌ها به تل خاک و آوار ساختمان پلاسکو و آرزوی بیرون آمدن زنده پسر یا پدر و برادر و همسر و...

آتش‌نشانی، مجموعه‌ای همیشه آماده و همواره تلاشگر بوده است. کوچک که بودیم در بازی‌های زمین خاکی محلات تهران، تیمی به اسم میلاد وجود داشت که در میانه جدول بود و بچه‌محل‌های ما برای رسیدن به تیم‌های مهدی انوری، ابطحی، محمد ضیایی، اردستانی، عدنان زاهدی، ضیا قریشی و... تلاش می‌کردند و برای موفقیت از گلر تیم آتش‌نشانی بهره برده بودند.

گلری که اسمش علی محمدزاده بود. بعدها آتش‌نشانی تا یک قدمی مسابقات دسته اول تهران بالا آمد و من محمدزاده را بار دیگر دیدم، جلوی پرسپولیس و تنها یک گل خورده ...جوانی که برای یاری زمین خاکی‌های جنوب شرق تهران، هر هفته می‌آمد و بازیش را به جوان‌های محروم آن ناحیه هدیه می‌کرد.

او حالا نفس ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس، علی پروین و حمید درخشان را گرفته بود. از علی درباره راحتی کارش پرسیدند و والیبال و پینگ‌پنگ در سر پست و... اما علی گفت بچه‌ها در ایستگاه‌ها بازی می‌کنند تا تلاش آن‌ها روحیه و بدنشان را برای خدمت به مردم آماده نگه دارد.

روزگاری در فوتبال ایران تیمی داشتیم به نام آتش‌نشانی علی آقای کاظمی فوتبال هدایتش را عهده‌دار بود. تیم خوبی بود. مهرداد میناوند و علیرضا منصوریان آخرین ستاره‌هایش بودند و البته چهره‌هایی مثل محمود حقیقیان و کاوه کاویانپور را در سال‌های دورتر داشت؛ پدر حامد که بر اثر ترکیدن کپسول گاز از دنیا رفت دل جامعه برای همدردی با حادثه‌دیدگان سوخته است. آتش‌نشانی دیگر برای ما تنها یک خاطره نیست بلکه حماسه است. حماسه ابدی و پیوسته به ابدیت 30 دی‌ماه سال95.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3