کد خبر : 616

هفته نامه "شهر امید" در سی و هشتمین شماره خود نوشت:

معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ایجاد 38 وقف جدید در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

حجت‌الاسلام مجید میرزایی با بیان اینکه ارزش ریالی موقوفات کرمانشاه هنوز برآورد نشده است، اظهار کرد: این موقوفات شامل 12 منزل مسکونی، 10 باب زمین، سه باب مغازه و... هستند.

کمک به هزینه‌های جاری مساجد، برپایی مراسم مذهبی، ترویج قرآن کریم و... بیشترین نیات موقوفات جدید استان کرمانشاه در سال جاری بوده که میرزایی به آن‌ها اشاره کرد.

 معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه تعداد موقوفات سال گذشته را 20 وقف جدید عنوان کرد و افزود: امسال شاهد افزایش حدود دو برابری وقف جدید در استان کرمانشاه بوده‌ایم.

میرزایی در ادامه با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی در راستای ایجاد جهش در موقوفات استان افزود: اگرچه امسال شاهد افزایش حدود دو برابری موقوفات استان بوده‌ایم، اما این آمار به هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست و باید با سازوکارهای فرهنگی به سمت افزایش تعداد موقوفات جدید برویم.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت سمت و سو دادن واقفین به سمت وقف‌های متناسب با نیاز روز جامعه، گفت: تهیه جهیزیه برای زوج‌های جوان، کمک به درمان بیماران خاص، کمک به افراد بی‌بضاعت و کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت از مهم‌ترین موضوعات وقفی جدید متناسب با نیاز روز جامعه است.

میرزایی با اشاره به ایجاد 38 انجمن مردمی در صنوف مختلف در استان در سال جاری در راستای نهادینه کردن فرهنگ وقف افزود: این انجمن‌ها در صنوف مختلف پزشکان، مهندسین، فرهنگیان، بازاریان و دیگر افراد تاثیرگذار ایجاد شده و امیدواریم بتواند نقش مهمی در افزایش تعداد موقوفات جدید در استان داشته باشد.

 معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه تعداد رقبات موقوفات استان را حدود 47 هزار رقبه ‌عنوان کرد و افزود: موقوفات استان کرمانشاه از نظر کیفیت نیات جایگاه خوبی در کشور دارند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3