کد خبر : 623

هفته نامه "شهر امید" در سی و هشتمین شماره خود نوشت:

توسعه و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی مستلزم مشارکت عمومی دیگر خیرین نیک پندار است.

رئیس بیمارستان موقوفه گودرز با اشاره به نقش بخش خصوصی در توسعه بخش سلامت و درمان استان  و ضرورت حمایت از مراکز درمانی، از بدهی 14 میلیاردی بیمه‌های پایه و تکمیلی به تنها بیمارستان موقوفه یزد خبر داد.

دکتر محمدرضا منتظری با بیان اینکه بیمارستان از سال 1324 توسط خانواده مرحوم گودرز در استان ایجاد شده است، اظهار کرد: از ابتدا این بیمارستان فعالیت خود را با چهار بخش درمانی و 40 تخت بیمارستانی در مرکز یزد آغاز کرده است.

وی بخش‌های جراحی، داخلی،‌ زنان و اورژانس را بخش‌های آغازین بیمارستان گودرز در ابتدای فعالیت دانست و بیان کرد: اولین زایمان غیرطبیعی استان یزد در سال 1327 در این بیمارستان انجام شده است.

رئیس بیمارستان موقوفه و خیریه گودرز با بیان اینکه مساحت این بیمارستان از بدو احداث دو هزار و 700 مترمربع بوده است، ‌ادامه داد: بیمارستان موقوفه گودرز در حال حاضر با مساحتی بالغ بر 20 هزار مترمربع زمین و 30 هزار متر مربع ساختمان در حال ارائه خدمات به متقاضیان است.

منتظری با اشاره به افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان گودرز از 40 تخت به 220 تخت بیمارستانی در حال حاضر، گفت: بعد از گذشت بیش از 70 سال از قدمت این بیمارستان امروز، بخش‌های فوق تخصصی کلیه، ریه، جراحی ترمیمی، گوارش، زنان، غدد، جراحی عمومی با 30 تخت، انکولوژی، سی‌.سی.‌یو، آی‌.سی.‌یو، ان‌.آی‌.سی یو و بخش دیالیز با 10 دستگاه، به این مجموعه درمانی اضافه شده و در حال خدمت‌رسانی به بیماران بومی و غیربومی هستند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تمام هزینه‌های این مرکز به‌صورت یارانه‌ای محاسبه می‌شوند،‌ خاطرنشان کرد: به‌طور مثال در بخش دیالیز برای هر جلسه دیالیز حدود 200 هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود.

وی انجام بیش از 20 هزار جلسه دیالیز برای بیماران متقاضی را از جمله اقدامات یارانه‌ای انجام شده در بیمارستان گودرز یزد دانست و بیان کرد:‌ افزایش متقاضیان از نقاط مختلف شهر و استان یزد و استان‌های همجوار، نشانه رضایت‌مندی متقاضیان از ارائه خدمات این مرکز درمانی است.

منتظری در ادامه با اشاره به نقش بخش خصوصی در ارائه خدمات درمانی در استان یزد، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت و درمان هیچ سود دنیوی ندارد و خیرین این امر فقط به برکات و منافع اخروی توجه کرده‌اند.

رئیس بیمارستان موقوفه گودرز با بیان اینکه نگهداری مراکز درمانی به هزینه‌های زیادی نیاز دارد، افزود: طی دو سال گذشته بیش از 10 میلیارد تومان برای بازسازی و مرمت بخش‌های مختلف بیمارستان موقوفه گودرز هزینه شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد قرارداد بیمارستان با بیمه‌های پایه تصریح کرد: علی‌رغم اینکه شرکت‌های بیمه در زمان انعقاد قرارداد متعهد می‌شوند که حداکثر ظرف مدت دو ماه هزینه و طلب مراکز درمانی را پرداخت کنند ولی متأسفانه در بخش عمده‌ای از قراردادهای انجام شده بیش از یک سال از عدم پرداخت بیمه‌ها به بیمارستان گودرز گذشته است.

این مقام مسئول عدم پرداختی شرکت‌های بیمه به بیمارستان را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بیمارستان گودرز و دیگر مراکز درمانی شهر و استان عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر بیمارستان موقوف گودرز بیش از 14 میلیارد تومان از بیمه‌های پایه و تکمیلی طلب دارد.

منتظری در مورد برنامه‌های توسعه‌ای بیمارستان گودرز خاطر نشان کرد: طرح جامع بیمارستان به‌منظور احداث بیمارستان جدید گودرز در مسیر یزد به تفت واقع در شهرک بیمارستانی استان از جمله اقدامات در دستور کار است.

رئیس بیمارستان موقوفه گودرز در پایان با بیان اینکه توسعه و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی مستلزم مشارکت عمومی دیگر خیرین نیک پندار است،‌ گفت: هدایت موقوفات خیرین به سمت حمایت از مراکز درمانی و تبیین این موضوع که نجات جان مردم در اولویت وقف باشد، ‌ضروری است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3