کد خبر : 635

هفته نامه "شهر امید" در سی و نهمین شماره خود نوشت:

گروه «آوای شهر امید» با هدف اجرا به نفع خیریه شکل گرفته و امیدوار است که بتواند از نظر مالی هم به موسسه خیریه شهر امید نیکان کمک کند.

در برنامه جشن پایان سال موسسه خیریه شهر امید نیکان حضور تعداد زیادی از زنان با روسری‌های یک‌دست زرشکی در گوشه‌ای از سالن چشم‌نواز بود. آن‌ها اعضای گروه همخوانی «آوای شهر امید» بودند. گروهی زنانه با سن و سال‌های متفاوت اما یکدل و یک‌صدا.

وطن ای هستی من، شور و سرمستی من، جلوه کن در آسمان، همچو مهر جاودان ... شروع کار گروه با این قطعه بود. زمانی که صدایشان در سالن طنین‌انداز شد تعدادی از غرفه‌داران بیرون از سالن را هم برای لحظاتی به در ورودی کشاند.

سرپرست گروه همخوانی آوای شهر امید شهربانو میوه‌چی است که درباره شروع فعالیت این گروه گفت: ابتدا گروهی از زنان داوطلب در سرای محله‌های منطقه 3 همخوانی‌هایی داشتند و پس از آن گروهی از زنان علاقه‌مند به فعالیت در برنامه‌های همخوانی در گروه ثبت‌نام کردند و وارد این گروه شدند. با هماهنگی و حمایت‌های صورت گرفته با موسسه خیریه شهر امید نیکان اولین اجرای زنده گروه در پارک آب و آتش در کنار جشنواره غذای این موسسه برگزار شد. گروه آوای شهر امید در اولین حضور رسمی‌شان قطعاتی از سرودهای ملی و خاطره‌انگیز ملی و ایرانی را همنوایی و اجرا کردند. بعد از آن چندین اجرا در پارک ملت، فرهنگسرای بهمن و همچنین پردیس قلهک داشتیم. در حال حاضر 130 زن در این گروه عضو هستند و با تلاش‌های سعید رضایت، رهبر ارکستر 15 آهنگ تنظیم شده است.

او درباره پیوستن زنان به این گروه گفت: فعالیت در این گروه در واقع اقدامی داوطلبانه است و همه زنانی که علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه هستند می‌توانند به پردیس قلهک مراجعه و ثبت‌نام کنند و هماهنگی‌های لازم را برای ورود به گروه همخوانی آوا انجام دهند.

میوه‌چی همچنین گفت: این گروه با هدف اجرا به نفع خیریه شکل گرفته و در ادامه فعالیت امیدواریم که بتوانیم از این اجراها درآمدزایی کنیم تا بتوانیم از نظر مالی هم به موسسه کمک کنیم. فراخوانی که برای جذب زنان در این گروه انجام دادیم با استقبال زنان مواجه شده، به‌ویژه آنکه در این گروه زنان در رده‌های سنی متفاوت فعال هستند و همین موضوع موجب جذب تعداد بیشتری از آن‌ها شده است. تعدادی از افرادی که اخیرا ثبت‌نام کرده‌اند هم در سال آینده به گروه ملحق می‌شوند.

صدای همخوانی زنان گروه بار دیگر در سالن می‌پیچد. این‌بار حاضران در سالن را به یک سرود محلی مهمان می‌کنند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3