کد خبر : 637

هفته نامه "شهر امید" در سی و نهمین شماره خود نوشت:

نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در بالا بردن سطح آگاهی‌ و ارائه خدمات و توجه دادن مردم به کمک و همراهی، بسیار مهم قلمداد می شود.

از سال 1369 تاکنون، هر سال در اسفند‌ماه و در آستانه عید نوروز و بهار طبیعت، همزمان با روز احسان و نیکوکاری، مِهرِ مردم و نیکوکاران ایرانی یاری‌رسان خانواده‌های نیازمند و فرزندانشان است.

مدیرعامل بنیاد کودک، یکی از برنامه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد را جهت‌دهی به کمک‌های مردمی اعلام کرد و گفت: بنیادکودک به همراه همیاران نیک‌اندیش خود برای دانش‌آموزان بورسیه این موسسه هدایایی را تهیه کرده که در هفته احسان و نیکوکاری در میان این دانش‌آموزان توزیع خواهد شد.

سرور دادخواه، برگزاری جشن نیکوکاری را به لحاظ معنوی، اجتماعی و فرهنگی دارای کارکردهای ویژه‌ای ذکر کرد و افزود: گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق و کمک به همنوع در حمایت از نیازمندان و ایجاد انسجام اجتماعی نقش بسزایی دارد.

او، نقش سازمان‌های مردم‌نهاد را در بالا بردن سطح آگاهی‌ و ارائه خدمات و توجه دادن مردم به کمک و همراهی، بسیار مهم قلمداد کرد و افزود: با جمع‌آوری کمک‌های مردمی در آستانه نوروز، تعداد 50 عدد بخاری، 300 بسته پوشاک عید شامل: کفش، شلوار، پیراهن و پلیور و نزدیک به 1500 عروسک در میان دانش‌آموزان بورسیه بنیادکودک در شهرهای محروم کشور توزیع می‌شود.

این مسئول شروع به کار بیست‌وهشتمین نمایندگی بنیادکودک را مدنظر قرار داد و گفت: این نمایندگی در شهر سنندج، فعالیت خود را آغاز کرده و به‌منظور حمایت از تحصیل دانش‌آموزان بااستعداد نیازمندِ این شهر، در بهار 1396 به‌صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

وی 23 سال فعالیت بنیادکودک را در کشور مورد توجه قرار داد و افزود: اکنون بیش از 9 هزار دانش‌آموز بااستعداد نیازمند در سراسر ایران بورسیه بنیادکودک هستند و این موسسه تاکنون توانسته بیش از 12 هزار دانش‌آموز و خانواده‌های آنان را حمایت کند و عموما به سر منزل مقصود برساند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3