کد خبر : 639

هفته نامه "شهر امید" در سی و نهمین شماره خود نوشت:

اولین کافه خیریه کشور در ارومیه به نفع انجمن خیریه اوتیسم برگزار شد.

 اولین کافه خیریه کشور با مشارکت ۱۳ کافی‌شاپ ارومیه برگزار شد. مهدی فرشباف نماینده کافه‌های شهر ارومیه این مطلب را عنوان و گفت: از مدت‌ها قبل جمعی از کافه‌های شهر به دنبال یک گردهمایی بودند که تصمیم گرفتیم برای کمک به بیماری کمتر شناخته شده اوتیسم برای کمک به انجمن خیریه اوتیسم در ارومیه ‌این گردهمایی را انجام دهیم.

وی افزود:۱۳ کافه از سطح شهر در این امر شرکت کردند و قرار بر این شد که عواید فروش آن روز به انجمن خیریه اوتیسم تقدیم شود.

فرشباف همچنین اضافه کرد: در این برنامه کافه‌های مشارکت کرده محل همیشگی خود را تعطیل و در راستای این حرکت عام‌المنفعه در محل کافه خیریه حضور داشتند و شهروندان ارومیه‌ای نیز از این حرکت خیرخواهانه که برای اولین‌بار به این شکل در کشور برگزار شد استقبال کردند.

 

وی به اهداف این برنامه هم اشاره و افزود: علاوه بر اختصاص تمام عواید فروش به انجمن خیریه اوتیسم، برای شناساندن بیماری اوتیسم نیز برنامه‌هایی صورت گرفت.

صبا صابونی نماینده انجمن خیریه اوتیسم در ارومیه نیز گفت: متاسفانه ناشناخته بودن بیماری اوتیسم برای مردم باعث دیر تشخیص داده شدن آن در بیماران می‌شود که طی مدتی که انجمن فعالیت‌های خود را در ارومیه و استان آذربایجان غربی انجام می‌دهد تا حدودی سطح آگاهی در خانواده‌ها افزایش‌یافته و این برنامه می‌تواند کمک خوبی برای آشنایی با اوتیسم تلقی شود.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3