کد خبر : 643

هفته نامه "شهر امید" در سی و نهمین شماره خود نوشت:

واکنش بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس به سیاست‌های دولت آمریکا

بیل و ملیندا گیتس نسبت به اولویت‌ها و سیاست‌های جدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و تأثیر منفی آن بر نوع‌دوستی جهانی هشدار دادند.

بیل گیتس و همسرش با انتشار بیانیه سالانه بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس، نسبت به تثبیت سیاست سقط جنین «مکزیکوسیتی» و دکترین «اول آمریکا» که ترامپ در شعارهای انتخاباتی خود مطرح کرده بود، ابراز نگرانی کردند.

ملیندا گیتس در مصاحبه با روزنامه گاردین گفت: ما نگرانیم که این تغییرات، اثرات منفی بر میلیون‌ها زن و دختر در سراسر جهان داشته باشد. این احتمال وجود دارد اثر منفی سیاست مکزیکوسیتی طیف گسترده‌ای از طرح‌های بهداشتی و درمانی را دربر بگیرد.

بر اساس تثبیت سیاست مکزیکوسیتی، استفاده از پول مالیات‌دهندگان آمریکا برای تأمین بودجه سازمان‌های خارجی غیردولتی که سقط‌ جنین را اجرا یا ترویج می‌دهند، ممنوع می‌شود.

بیل گیتس نیز در ارتباط با سیاست مکزیکوسیتی گفت: اجرا و گسترش این سیاست می‌تواند خط بطلانی بر تمامی فعالیت‌های بشردوستانه ما در خارج از آمریکا بکشد.

گیتس پیش از این، در مصاحبه با یو اس ای تودی گفته بود اجرای دکترین «اول آمریکا»می‌تواند اولویت‌های کشور در مورد مسائل آفریقا را تغییر دهد.

ملیندا و بیل گیتس در بیانیه سالانه خود اعلام کرده‌اند در برابر مخالفت‌های دونالد ترامپ با مسائل تغییرات آب و هوایی و مهاجران برنامه ویژه‌ای دارند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3