کد خبر : 652

دوهفته نامه "شهر امید" در چهلمین شماره خود نوشت:

فوتبالیست منتخب بوسنی و کسب جایزه نیکوکاری

ورزشکار سال در بوسنی در خارج از زمین بازی هم موفق به کسب موفقیتی ارزشمند شد.

 

ادین ژکو زادهٔ ۱۷ مارس ۱۹۸۶ در بوسنی و هرزگوین است و تاکنون در تیمهای ژلیزنیچار، تپلیس و وولفسبورگ، منچسترسیتی بازی کرده است و 83 بازی ملی هم برای تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین انجام داده است. ژکو در حال حاضر عضو باشگاه آ. اس. رم ایتالیا است.

وی  به‌عنوان ورزشکار برتر در بوسنی انتخاب شد توانست با عملکرد بسیار خوب اجتماعی که به‌عنوان سفیر یونیسف داشت با کسب اکثریت آرا جایزه نیکوکاری را از آن خود کند.

او با کسب این موفقیت توانست خود را به‌عنوان یک پدیده هم در زمین چمن و هم در خارج از آن معرفی کند. در جشنی که به همین مناسبت برای ادین ژکو برگزار شد وزیر کشور بوسنی با تقدیر از اقدامات خیرخواهانه این بازیکن گفت: «اگر آرژانتین بازیکنی مثل مسی و پرتغال فوتبالیستی مثل رونالدو را در اختیار دارد ما هم به در اختیار داشتن بازیکن ارزشمندی چون ادین ژکو مفتخر هستیم.»

ژکو هم بعد از کسب این جایزه ارزشمند با ابراز خرسندی از اقدامات خیرخواهانه‌اش خاطر نشان کرد: «از اینکه موفق به کسب این جایزه ارزشمند شده‌ام بسیار خوشحالم و به خود می‌بالم. از این فرصت استفاده می‌کنم و از همه مسئولان می‌خواهم بودجه بیشتری به ورزش اختصاص دهند زیرا ما کشوری با ورزشکاران مستعد هستیم.»

در پایان این مراسم که با حضور جمع کثیری از هواداران فوتبال برگزار شد، ژکو با اهدای یک پلاک و 8 هزار یورو به یک کلینیک و 2 خانواده نیازمند در سارایوو در اقدامی خیرخواهانه شرکت کرد.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3