کد خبر : 658

دوهفته نامه "شهر امید" در چهلمین شماره خود نوشت:

پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف و ثمرات آن»، در استان همدان برگزار می‌شود.

دبیر فنی جشنواره ملی عکس وقف گفت: پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف و ثمرات آن»، در دومین سال متوالی توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان برگزار می‌شود.

کیارش کرمی اظهار کرد: یکی از ابزارهای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف برپایی جشنواره‌‌هاست به‌طوری‌که برگزاری جشنواره در رشته‌های مختلف فرصت تعامل با فعالان و نخبگان عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری را ایجاد می‌کند که با مشارکت قشرهای مختلف آثار فاخری با موضوع وقف، تولید خواهد شد.

کرمی، اهداف اجرای این طرح را ایجاد یک نگرش دقیق و جدید نسبت به وقف از جنبه هنری، شناسایی و استفاده از ظرفیت هنرمندان عرصه هنر در موضوع وقف و ارتقا و توسعه فرهنگ وقف در جامعه و ایجاد شور و نشاط در بین جامعه هنری نسبت به پرداختن به مقوله وقف عنوان کرد.

وی تصریح کرد: پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف و ثمرات آن»، در دومین سال متوالی توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان برگزار می‌شود به‌طوری‌که این جشنواره با هدف شناساندن و معرفی بناهای موقوفه مانند حوزه‌های علمیه و بیمارستان‌ها، مساجد، حسینیه‌ها و زیارتگاه‌ها، احیاء و آبادانی امامزادگان و بقاع متبرکه، نذورات در مناسبات مذهبی، خیرات و کمک به نیازمندان و ایتام، درمان بیماران در بیمارستان‌های موقوفه، کمک‌هزینه‌های درمانی و تحصیلی، کمک و باز‌سازی مراکز درمانی، کمک و یاری به محرومان با رویکردی مثبت و حمایتی و با توجه به خلاقیت عکاس هر عکسی که به‌نوعی موضوع وقف را در خود داشته باشد، است.

وی با بیان اینکه 20 فروردین‌ماه 96 آخرین مهلت ارسال آثار بود، ادامه داد: مهلت ارسال آثار تا 20 اردیبهشت‌ماه تمدید شده است از این‌رو علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق بارگذاری در سایت جشنواره به نشانی www.oghaffestival.ir و پر کردن فرم شرکت در جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه همه عکاسان آماتور و حرفه‌ای مجاز به شرکت در جشنواره هستند، عنوان کرد: عکس‌ها می‌تواند با دوربین عکاسی دیجیتال حرفه‌ای یا با دوربین تلفن همراه گرفته شده باشد و هر عکاس مجاز به ارائه ۱۰ عکس در جشنواره است.

کرمی با اشاره به اینکه اعلام نتایج و برگزاری اختتامیه جشنواره در خردادماه امسال انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: در پایان عکس‌های منتخب در نمایشگاه به‌صورت کتابی چاپ خواهد شد و جوایز برندگان نفرات اول تا سوم به ترتیب تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ سه میلیون تومان، دو میلیون و یک میلیون خواهد بود و برای هر عکس راه‌یافته به نمایشگاه مبلغ 100 هزار تومان حق تألیف پرداخت خواهد شد و از چند عکاس شایسته نیز تقدیر به عمل می‌آید.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3