کد خبر : 666

دوهفته نامه "شهرامید" در چهل و یکمین شماره خود نوشت:

نماینده آیت‌الله سیستانی در اروپا: کمک به نیازمندان مهمترین دغدغه آیت‌الله سیستانی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مرتضی کشمیری نماینده آیت‌الله سیستانی در اروپا، طی سخنانی در «موسسه خیریه العین» در شهر «لندن»، از خدمات ارزنده این مرجع تقلید عالیقدر جهان تشیع، سخن گفت.

وی در این موسسه خیریه طی سخنانی اظهار داشت: مساله کمک به افراد کم برخوردار و نیازمند، همواره دغدغه اصلی آیت‌الله سیستانی بوده است.

نماینده آیت‌الله سیستانی در اروپا سپس افزود: نخستین اقدامی که ایشان پس از حمله داعش به عراق انجام دادند، دستور تشکیل نهادی برای ثبت مشخصات و اسامی شهدایی بود که در میدان نبرد به شهادت می‌رسند، تا اسناد رشادت‌های آنان برای نسل‌های آینده باقی بماند.

سید مرتضی کشمیری همچنین تاکید کرد: موسسه خیریه العین که یکی دیگر از خدمات ارزشمند آیت‌الله سیستانی است، تاکنون بیش از ۵۰ هزار یتیم و نیز ۳۵ هزار خانواده پناهجو را تحت حمایت خود قرار داده است، علاوه بر اینکه این مرکز خیریه، ارتقای سطح مهارت و دانش مردم را بر عهده گرفته تا با کسب مهارت و دانش‌، آینده و شغل مناسبی داشته باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در موسسه العین همچنین مقدمات ازدواج جوان‌ها را فراهم می‌سازیم و همانگونه که اشاره کردم، با زمینه‌سازی‌های مناسب، موقعیت‌های شغلی مناسبی را نیز برای آنان فراهم کرده‌ایم.

این روحانی شیعه در پایان یادآور شد: دفتر آیت‌الله‌العظمی سیستانی در نجف اشرف، مسئولیت مراقبت درمانی از بخش عظیمی از مجروحین نیروهای بسیج مردمی را بر عهده گرفته و در این راستا نیز این مرجع عالیقدر جهان تشیع، از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

شایان ذکر است، فتوای تاریخی آیت‌الله سیستانی در ابتدای حمله گروه تروریستی تکفیری داعش به عراق، مبنی بر تشکیل بسیج مردمی، مسیر مقاومت در این کشور را به‌طور کامل تغییر داد و این فتوا، نقشی حیاتی در حفظ دولت عراق و جلوگیری از تقطیع این کشور ایفا کرد.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3