کد خبر : 678

دوهفته نامه "شهر امید" در چهل و دومین شماره خود نوشت:

جشنواره ملی عکس «وقف» برگزار شد.

پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف و ثمرات آن»، در دومین سال متوالی توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان برگزار می‌شود.

 

دبیر فنی جشنواره ملی عکس وقف گفت: یکی از ابزارهای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف برپایی جشنواره‌‌هاست به‌طوری‌که برگزاری جشنواره در رشته‌های مختلف فرصت تعامل با فعالان و نخبگان عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری را ایجاد می‌کند که با مشارکت قشرهای مختلف آثار فاخری با موضوع وقف، تولید خواهد شد.

کیارش کرمی، اهداف اجرای این طرح را ایجاد یک نگرش دقیق و جدید نسبت به وقف از جنبه هنری، شناسایی و استفاده از ظرفیت هنرمندان عرصه هنر در موضوع وقف و ارتقا و توسعه فرهنگ وقف در جامعه و ایجاد شور و نشاط در بین جامعه هنری نسبت به پرداختن به مقوله وقف عنوان کرد.

 وی تصریح کرد: این جشنواره با هدف شناساندن و معرفی بناهای موقوفه مانند حوزه‌های علمیه و بیمارستان‌ها، مساجد، حسینیه‌ها و زیارتگاه‌ها، احیا و آبادانی امامزادگان و بقاع متبرکه، نذورات در مناسبات مذهبی، خیرات و کمک به نیازمندان و ایتام، درمان بیماران در بیمارستان‌های موقوفه، کمک‌هزینه‌های درمانی و تحصیلی، کمک و باز‌سازی مراکز درمانی، کمک و یاری به محرومان با رویکردی مثبت و حمایتی و با توجه به خلاقیت عکاس هر عکسی که به‌نوعی موضوع وقف را در خود داشته باشد، است.

 وی ادامه داد: مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه بود و اعلام نتایج و برگزاری اختتامیه جشنواره در خردادماه امسال انجام خواهد شد. همچنین در پایان عکس‌های منتخب در نمایشگاه به‌صورت کتابی چاپ خواهد شد و جوایز نفرات اول تا سوم به ترتیب تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ سه میلیون تومان، دو میلیون و یک میلیون خواهد بود و برای هر عکس راه‌یافته به نمایشگاه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان حق تألیف پرداخت خواهد شد و از چند عکاس شایسته نیز تقدیر به عمل می‌آید.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3