کد خبر : 684

دوهفته نامه "شهر امید" در چهل و دومین شماره خود نوشت:

با حضور وزیر بهداشت: بیمارستان خیریه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ارومیه کلنگ‌زنی شد.

بزرگ‌ترین بیمارستان خیریه کشور با نام بیمارستان تخصصی امید با حضور وزیر بهداشت افتتاح و بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ارومیه کلنگ‌زنی شد.

 

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی با حضور در سایت جهتلو بیمارستان 600 تختخوابه قابل ارتقا به 1000 تخت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در ارومیه کلنگ‌زنی کرد.

این بیمارستان با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت نزدیک به ۴۶ هزار متر مربع و در زیربنای ۷۵۰۰۰ مترمربع طی ۳ سال احداث خواهد شد.

همچنین وزیر بهداشت پروژه احداث بیمارستان 100 تختخوابی روانپزشکی و پروژه احداث خوابگاه دانشجویی 400 نفره را با دارا بودن امکاناتی چون قرائت خانه و رستوران دانشجویی کلنگ‌زنی کرد.

وی سپس برای افتتاح بزرگ‌ترین بیمارستان خیریه کشور با نام بیمارستان تخصصی امید در این بیمارستان حضور پیدا کرد.

دکتر  هاشمی در سخنرانی حاشیه افتتاح این پروژه با اشاره به وضعیت سیاست‌زده و فرهنگ آسیب‌دیده کشور در شرایط کنونی گفت: کارهای خیریه‌ای از این قبیل نشان از وجود امید در کشور است.

وزیر بهداشت، با بیان اینکه وزارت بهداشت وظیفه دارد از این نوع فعالیت‌ها حمایت کند، گفت: 15 هزار تخت خصوصی در کشور داریم که حداقل 30 هزار تخت خصوصی در سطح کشور نیاز است و دولت و مجلس باید تسهیلات لازم را در این خصوص ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه باید در بخش خصوصی حضور جدی‌تری داشته باشیم، گفت: در آذربایجان غربی کارهای بسیار خوبی انجام شده است. در این استان طی این دوره 500 پروژه شروع شده است که تعدادی از آن‌ها به ثمر رسیده و تعدادی در حال تکمیل شدن است.

بازدید از پروژه اورژانس و توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه، کلنگ‌زنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه، افتتاح مجهزترین مجتمع خدمات سلامت باروری مادر و افتتاح طرح توسعه بیمارستان شهید دکتر قلی پور بوکان با افزایش ۱۳۸ تخت از دیگر برنامه‌های وزیر در این سفر یک روزه بود.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3