کد خبر : 702

هفته نامه "شهر امید" در چهل و سومین شماره خود نوشت:

خیران چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند.

معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور گفت: در سال‌های اخیر بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان جذب مشارکت‌های مردمی در حوزه سلامت انجام گرفته است.

سید محمد طباطبایی در آیین افتتاح خوابگاه دانشجویان تحصیلات تکمیلی خیرساز بنیاد مرحوم فرشچیان در همدان با بیان اینکه فعالیت خیرخواهانه ماندگار است، اظهار داشت: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری‌ها که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است در سال‌های اخیر اقدامات قابل‌توجهی انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 4 هزار و 500 میلیارد تومان جذب مشارکت‌های مردمی در حوزه سلامت انجام گرفته است، بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های درمانی و افزایش تخت‌های بیمارستانی در چند سال اخیر در کنار موضوع پیشگیری مورد توجه قرار گرفته است.

معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به راه‌اندازی «بنیاد بخشش» با هدف داشتن ایرانی عاری از ناشنوا، گفت: در این بنیاد کودکان زیر پنج سال ناشنوا مورد پذیرش قرار می‌گیرند و با شناسایی این کودکان برنامه‌های هدفمندی برای توانمندسازی آن‌ها پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به ضرورت ترویج طب سنتی عنوان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در بخش درمان، بهداشت و پیشگیری، اقدامات خوبی انجام شده است به‌طوری‌که میزان امید به زندگی از 57 سال به 76 سال افزایش یافته است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان همدان نیز اظهار داشت: یکی از نیازهای اساسی دانشگاه علوم پزشکی همدان نبود مسکن برای دانشجویان متأهل تحصیلات تکمیلی بود به‌طوری‌که 700 دانشجو در این مقطع در حال تحصیل وجود دارد که با حمایت بنیاد خیریه فرشچیان این خوابگاه برای رفع مشکلات این دانشجویان ساخته شد.

محمدصادق صبا با اشاره به ساخت دانشگاه صنعتی همدان با حمایت بنیاد فرشچیان افزود: تاکنون بنیاد مرحوم فرشچیان بیش از دو میلیارد تومان در ساخت این خوابگاه کمک کردند و همچنین دانشگاه علوم پزشکی همدان 530 میلیون تومان، مجمع خیرین سلامت کشور 150 میلیون تومان، خیران حوزه سلامت در همدان 234 میلیون تومان و شهرداری همدان در راستای تغییر کاربری زمین این پروژه مساعدت لازم را داشتند.

وی تصریح کرد: خوابگاه خیرساز دانشجویان متأهل تحصیلات تکمیلی پزشکی به همت بنیاد فرشچیان به متراژ دو هزار و 800 مترمربع در پنج طبقه ساخته شده و در دو بلوک و 110 واحد یک خوابه و دو خوابه آماده‌سازی شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان همدان گفت: فاز نخست این خوابگاه با ظرفیت 30 واحد آماده واگذاری به دانشجویان است و 80 واحد باقیمانده نیز به مرور با کمک خیران آماده بهره‌برداری می‌شود.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3