کد خبر : 704

هفته نامه "شهر امید" در چهل و چهارمین شماره خود نوشت:

همزمان با مراسم جشن رمضان در غرفه حامی آرزوها.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: آرزوی بیش از 10 هزار کودک یتیم و مشمول طرح محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان تهران با همکاری خیران در جشن رمضان برآورده می‌شود.

محسن ولیئی در مورد برگزاری جشن آرزوها در ماه مبارک رمضان و برآورده شدن آرزوی کودکان تحت حمایت این نهاد، اعلام کرد نیکوکاران با اطلاع از آرزوی کودکان تحت حمایت این نهاد نسبت به برآورده کردن آن‌ها اقدام می‌کنند؛ پیش از این از ایتام خواسته شده بود که آرزوهای خود را در قالب دلنوشته بنویسند. سال گذشته هم طی این اقدام در ایام ماه مبارک رمضان در غرفه حامی آرزوهای جشن رمضان بیش از یک هزار و ۲۰۰ نیکوکار برای برآورده کردن آرزوی ایتام و کودکان دارای سرپرست ناتوان اقدام کردند.

ولیئی درباره اینکه آرزوی حدود ۵۰۰ کودک در همین مدت زمان برآورده شد، ادامه داد: دوچرخه، تبلت، تلویزیون و انواع اسباب‌بازی از جمله هدایایی بود که خیران در جهت برآورده کردن آرزوها به کودکان تحت حمایت این نهاد اهدا کردند و همچنان برآورده کردن آرزوهای کودکان توسط نیکوکاران در ماه رمضان امسال در غرفه حامی آرزوهای جشن رمضان ادامه دارد.

او از برگزاری مراسم جشن آرزوها در دو پایگاه دیگر همزمان با این مراسم معنوی خبر داد و گفت: جشن آرزوها در پارک طبیعت (آب و آتش) در غرفه حامی آرزوها و در پارک ارم در غرفه تونل آرزوها برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح اکرام تاکنون حدود یکصد هزار حامی نیکوکار با کمیته امداد استان تهران همکاری می‌کنند، تأکید کرد: خوشبختانه مشکلات عدیده‌ای از کودکان یتیم و دارای سرپرست ناتوان برطرف و مساعدت‌های معنوی و مادی شایسته‌ای به خانواده‌های نیازمند در طی سال‌های اجرای این طرح در کمیته امداد ارائه شده است.

با اجرای طرح اکرام ایتام همچنین طرح محسنین، عدالت اجتماعی توسعه و مسیر فقرزدایی هموارتر می‌شود؛ اجرای این طرح باعث کاهش تبعات فردی، اجتماعی و اقتصادی فقدان پدر یا مادر در تربیت فرزندان و تعالی خانواده در جامعه می‌شود.

به گفته او شهروندان استان تهران می‌توانند برای شرکت در طرح اکرام ایتام و محسنین و حمایت از یک یا چند فرزند معنوی و برآورده کردن آرزوهای کودکان مورد حمایت با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سطح شهر تهران و شهرستان‌های تابعه یا با سامانه گویای 7355 تماس حاصل کنند.

ولیئی از برگزاری مراسم جشن رمضان در دو پایگاه دیگر همزمان با این مراسم معنوی هم خبر داد و گفت: این جشن در پارک طبیعت (آب و آتش) با همکاری شبکه سه سیما و در پارک ارم با مشارکت بنیاد مستضعفان و همکاری شبکه دو سیما برگزار می‌شود.

ولیئی به دوره‌های محافل انس با قرآن و آموزش قرآن کریم به مددجویان تحت حمایت شامل روخوانی، روان‌خوانی، قرائت، حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم اشاره کرد و افزود: مددجویان تحت حمایت که اغلب زنان سرپرست خانوار هستند، در کلاس‌های آموزش روخوانی، روان‌خوانی، قرائت، حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم شرکت می‌کنند و از فضایل قرآن در این ماه مبارک بهره‌مند ‌می‌شوند؛ همچنین امدادگران این نهاد از برگزاری این دوره‌ها بهره‌مند می‌شوند. این اقدام برای شناخت صحیح از جامعه مددجویی و افزایش اثربخشی این طرح انجام می‌شود.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3