کد خبر : 706

هفته نامه "شهر امید" در چهل و چهارمین شماره خود نوشت:

تمام پشت‌نوبتی‌های بهزیستی از سال آینده تحت پوشش قرار می گیرند و دیگر فردی به اسم پشت نوبتی در این سازمان وجود نخواهد داشت.

با توجه به تصویب افزایش مستمری نیازمندان و به استناد اظهارات مسئولان وزارت رفاه انتظار می‌رفت صف پشت‌نوبتی‌های دریافت خدمات از بهزیستی برای همیشه حذف شود، رئیس بهزیستی کشور زمان تحقق این هدف را سال آینده اعلام کرد و از پرداخت مستمری و تحت حمایت قرار گرفتن پشت‌نوبتی‌های این سازمان از سال آینده خبر داد.

انوشیروان محسنی‌بندپی با بیان اینکه جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد با اجرای قانون برنامه ششم و همچنین بودجه 96 مشمول افزایش مستمری شدند، گفت: قانون برنامه ششم حکم کرده است که در سال 96 افزایش مستمری داشته باشیم و در سال97 افراد پشت‌نوبتی تحت پوشش و حمایت قرار بگیرند.

او با اعلام اینکه هم‌اکنون 530 هزار خانوار تحت پوشش هستند، گفت: مستمری یک خانوار تک‌نفره از 53 به 195هزار تومان، دو نفره از 61 به 250 هزار تومان، سه نفره از 71 به 320 هزار تومان و پنج نفره از 100 به 465 هزار تومان رسیده است. بندپی پیش از این و در توضیح جزئیات این موضوع گفته بود: افرادی که در پشت نوبت دریافت خدمات از نهادهای حمایتی هستند بر اساس ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه باید از مستمری که در بودجه سنواتی آمده برخوردار شوند؛ به همین جهت تمام خانوارهایی که درآمد آن‌ها از میزان تعیین‌شده در این قانون کمتر است می‌توانند برای دریافت مستمری در سامانه خدمات حمایتی ثبت‌نام کنند.

به گفته بندپی بعد از بازرسی میدانی توسط کارشناسان و تأیید صلاحیت آن‌ها، این افراد تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرند و مستمری تعیین‌شده غیر از یارانه‌ای است که به این افراد تعلق می‌گیرد.

چند نفر هستند؟

بر اساس آمار ارائه شده از سوی این سازمان در سال گذشته، هم‌اکنون در مجموع یک‌میلیون و 286 هزار و 829 نفر تحت‌پوشش بهزیستی هستند و 95 هزار نفر بیشتر از این جمعیت یعنی یک‌میلیون و 364 هزار و 459 نفر در سامانه ویژه سازمان ثبت‌نام کرده‌اند و پشت نوبت هستند. همچنین آنطور که رئیس سازمان بهزیستی در اردیبهشت‌ماه امسال در سفر به استان لرستان اعلام کرده حدود 150هزار معلول شدید و نیمه شدید در کشور وجود دارند که تحت پوشش بهزیستی نیستند. به این ترتیب با وعده‌ای که بندپی داده می‌توان انتظار داشت تمام پشت‌نوبتی‌های بهزیستی از سال آینده تحت پوشش قرار بگیرند و دیگر فردی به اسم پشت نوبتی در این سازمان وجود نداشته باشد.

 

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3