کد خبر : 722

هفته نامه "شهر امید" در چهل و پنجمین شماره خود نوشت:

موسسه خیریه مهرانه به مرکز تحقیق و پژوهش سرطان تبدیل می‌شود.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مهرانه زنجان گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده این انجمن در آینده‌ای نه‌چندان دور و با مشارکت‌های مردمی به مرکز تحقیق و پژوهش سرطان کشور تبدیل می‌شود.

اصغر وثوق افزود: تا سال ۱۴۰۲ با صرف هزینه ۲۰۰ میلیارد تومان که هم‌اکنون ۵۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است، کلینیکی ایجاد خواهد شد تا مردم سراسر کشور حتی پایتخت‌نشین‌ها برای ارائه خدمات باکیفیت در حوزه تحقیق، پژوهش و درمان به این استان سفر کنند.

وی اظهار کرد: مردم خیر این استان با تاسیس انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی «مهرانه» در این کار خیر بسیار نقش‌آفرین بودند و بر این اساس هیچ فرد سالمی نباید به لحاظ فقر فرهنگی به بیماری سرطان مبتلا شود.

وثوق افزود: مهرانه خیریه‌ای منحصربه‌فرد است که در این استان فعالیت گسترده خود را ادامه و هم‌اکنون نیز به بیماران مبتلا به سرطان از اقصی نقاط ایران خدمات ارائه می‌دهد.

وی ابراز کرد: مردم زنجان میزبان بیماران مبتلا به سرطان مراجعه‌کننده به این مجموعه هستند و این در حالی است که زنجان جزو استان‌های برخوردار کشور نیست اما ۱۰۰ هزار خیر با این انجمن همکاری می‌کنند.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مهرانه زنجان ادامه داد: تجهیزات خریداری شده این انجمن در کلینیک مهرانه بسیار پیشرفته بوده که با هدف ارائه خدمات بهینه به بیماران تهیه شده است.

وی ابراز کرد: این انجمن تنها به درمان و تامین هزینه‌های بالا از محل کمک‌های مردمی اکتفا نکرده و با ایمان به جمله «پیشگیری بهتر از درمان است» با تشکیل کمیته آموزش و پیشگیری سعی در عملیاتی کردن این مهم دارد.

وثوق خاطرنشان کرد: هم‌اکنون آموزش دختران و بانوان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، ترویج مصرف غذای سالم در سطح شهر، نهادینه کردن توجه به تغذیه سالم با حضور مدرسان مهرانه در مدارس مقاطع ابتدایی، ترویج ورزش همگانی، جلوگیری از استعمال سیگار و دخانیات را در دستور کار جدی قرار داده است و بسیاری از دستگاه‌های دولتی را در جهت گام‌های طلایی در حوزه سلامت جامعه تشویق کرده است.

مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه با همکاری خیران انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه) برای برآورد کلیه نیازهای بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۹۰۰ مترمربع طراحی و احداث شده است، از این میزان فضا، ۱۲ هزار مترمربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی اختصاص داده شده است.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3