کد خبر : 725

هفته نامه "شهر امید" در چهل و پنجمین شماره خود نوشت:

با اضافه شدن کلینیک مجهز، به دانشگاه علوم پزشکی زابل بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان مردم در قالب گروه‌های جهادی سلامت مرتفع خواهد شد.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: کلینیک سیار دندانپزشکی از سوی مجمع خیران سلامت کشور به ارزش افزون بر 2 میلیارد ریال به‌زودی به این دانشگاه واگذار می‌شود.

حبیب نورا اظهار داشت: با اضافه شدن این کلینیک مجهز به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان مردم در قالب گروه‌های جهادی سلامت مرتفع خواهد شد.

وی گفت: مجمع خیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زابل از سال 89 در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و به‌منظور تحقق اهداف حوزه سلامت و در راستای ترویج سنت زیبا و حسنه بخشش، فعالیت خود را آغاز کرده است.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل در امور مشارکت‌های اجتماعی و خیران سلامت افزود: کمک به تامین تجهیزات لازم برای بیماران، مدد رساندن به تمام نیازمندانی که توانایی تامین مخارج درمانی خود را ندارند، همیاری در ساخت، تکمیل، ترمیم و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی از جمله فعالیت‌های این دانشگاه است.

وی با بیان اینکه مردم شمال سیستان و بلوچستان نیازمند کمک خیران در حوزه سلامت هستند از عموم مردم خواست این نهاد را با حمایت‌های مادی و معنوی خود در خدمت‌رسانی به مردم منطقه یاری کنند.

استان سیستان و بلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان‌های شمالی استان شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز(سیستان) زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان‌های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3