کد خبر : 738

هفته نامه "شهر امید" در چهل و ششمین شماره خود نوشت:

از نیمه دوم سال ۹۲ صدور کارت‌های بین‌المللی برای معلولان شروع شده است و برنامه‌ریزی لازم برای صدور کارت را در دستور کاری خود دارد.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان زنجان گفت: تاکنون ۹ هزار و ۲۰ کارت هوشمند برای معلولان صادر شده است و تا پایان سال و بر اساس هدفگذاری انجام گرفته ۱۵ هزار کارت هوشمند صادر می‌شود.

فرهاد میرزایی با اشاره به صدور کارت هوشمند برای معلولان گفت: تاکنون ۹ هزار و ۲۰ کارت هوشمند برای معلولان صادر شده است و تا پایان سال و بر اساس هدفگذاری انجام گرفته ۱۵ هزار کارت هوشمند برای معلولان استان زنجان صادر می‌شود و ۷۰ الی ۸۰ درصد را عملیاتی خواهیم کرد. از نیمه دوم سال ۹۲ صدور کارت‌های بین‌المللی برای معلولان شروع شده است و برنامه‌ریزی لازم برای صدور کارت را در دستور کاری خود دارد.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان زنجان از وجود بیش از ۱۹ هزار معلول در استان زنجان خبر داد و گفت این سازمان برنامه‌ریزی لازم برای صدور کارت هوشمند برای معلولان را دارد و معلولانی که در منزل هستند و بازتوان نیستند در اولویت هستند.

میرزایی تاکید کرد: طبق ماده یک قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تشخیص و طبقه‌بندی انواع معلولیت‌ها انجام می‌شود و با تهیه دستگاه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تخصصی از اول آبان سال ۹۲ صدور کارت شناسایی معلولان با معیارهای بین‌المللی و به دو زبان فارسی و انگلیسی آغاز شده است.

او به مزایای صدور کارت بین‌المللی معلولان اشاره کرد و یادآور شد: با صدور این کارت فرد می‌تواند در سراسر جهان بدون ارائه گواهی، از خدمات سازمان‌ها و ادارات مرتبط با حوزه معلولان بهره‌مند شود و دریافت وسایل کمک توانبخشی، استفاده از امکانات ورزشی و تفریحی، استفاده نیم‌بها از وسایل نقلیه عمومی، تخفیف درمانی و بیمارستانی، دوره‌های آموزشی رایگان فنی و حرفه‌ای، معافیت هزینه صدور پروانه ساخت و عوارض نوسازی از مزایای کارت هوشمند است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: با برگزاری کمیسیون‌های پزشکی تشخیص نوع و شدت معلولیت بر مبنای استانداردهای بین‌المللی، کارت شناسایی معلولان زنجانی صادر می‌شود.

میرزایی تصریح کرد: خوشبختانه اداره کل بهزیستی استان زنجان در بحث صدور کارت هوشمند برای معلولان اقدامات خوبی را داشته است و با استفاده از کارت هوشمند بین‌المللی معلولان، بسیاری از مشکلات مرتبط با اجرای برنامه‌ها و ارائه امکانات به جامعه هدف معلولان تسهیل می‌شود.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3