کد خبر : 748

هفته نامه "شهر امید" در چهل و ششمین شماره خود نوشت:

نگاهی به فعالیت‌های موسسه خیریه ورزش نابینایان بریتانیا.

امروزه میلیون‌ها نفر از ساکنان کره زمین از بیماری‌ها و اختلالات بینایی رنج می‌برند که نتیجه‌اش کم‌بینا یا نابینا شدنشان است. افرادی که با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند با معضلات گوناگون از جمله انزوا، طرد شدن از جامعه، بی‌تحرکی، افسردگی و ابتلا به بیماری‌های مختلف مواجه می‌شوند که زندگی‌شان را تباه می‌کند. از این رو، برخی از انساندوستان با تاسیس موسسات خیریه گوناگون تلاش می‌کنند تا با استفاده از روش‌های صحیح علمی آن‌ها را به جامعه بازگردانده و از مشکلاتشان بکاهند. یکی از برجسته‌ترین بنیادهای خیریه‌ای که در این زمینه فعالیت می‌کند، موسسه خیریه ورزش نابینایان بریتانیا ((britishblindsport است.

مدیران و کارکنان این موسسه تلاش می‌کنند با استفاده از ورزش در زندگی کم‌بینایان و نابینایان تحول ایجاد کرده و آن‌ها را به حضور در فعالیت‌های ورزشی، اجتماعی، تفریحی و برقراری ارتباط با مردم ترغیب کنند.

کن نش، مدیرعامل موسسه خیریه ورزش نابینایان بریتانیا می‌گوید: «متخصصان این موسسه خیریه به نابینایان کمک می‌کنند تا با حضور در فعالیت‌های ورزشی و تفریحی اختلالات بینایی‌شان را کنترل کنند و تعاملات اجتماعی‌شان را افزایش دهند تا آمادگی‌های لازم را برای حضور در رقابت‌های ورزشی محلی و بین‌المللی کسب کنند

خدمات

خدماتی که موسسه خیریه ورزش نابینایان بریتانیا ارائه می‌دهد عبارتند از:

- ساماندهی و برگزاری رقابت‌های ورزشی برای افرادی که از اختلالات بینایی رنج می‌برند.

- حمایت از افراد کم‌بینا و نابینا در رقابت‌های ورزشی

- برای اطمینان از رقابت عادلانه و برابر، طبقه‌بندی دید را به ورزشکاران نابینا و نیمه‌افراشته ارائه می‌دهد

- آموزش دادن معلمان با هدف مشارکت دادن کودکان کم‌بینا و نابینا در رقابت‌های ورزشی  

- معرفی کم‌بینایان و نابینایان به باشگاه‌ها و مربیان برای مشارکت دادن آن‌ها در تیم‌های ورزشی

کمپین Together We Will

با توجه به افزایش آمار بی‌تحرکی کم‌بینایان و نابینایان و ابتلای آن‌ها به افسردگی، چاقی و بیماری‌های حاد، خدمات ملی بهداشت و فدراسیون ورزش معلولین بریتانیا با همکاری این موسسه خیریه کمپین Together We Will را با هدف فعال‌تر و قوی‌تر کردن کم‌بینایان و نابینایان طراحی و اجرا کردند.

دکتر ادوارد رزنتال، قائم‌مقام فدراسیون ورزش معلولین بریتانیا که با موسسه خیریه ورزش نابینایان در طراحی و اجرای این کمپین همکاری کرده می‌گوید: «فعالیت‌های ورزشی و تفریحی می‌تواند سلامت روان، اعتماد به نفس و تعاملات اجتماعی مبتلایان به اختلالات بینایی را بهبود بخشد. با طراحی و اجرای این کمپین سازمان‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات ورزشی را تشویق می‌کنیم تا فرصت‌های متعددی را برای ورزش کردن، لذت بردن از فعالیت‌های جسمانی، تفریحی و اجتماعی برای کم‌بینایان و نابینایان فراهم کنند.»

سفرا

ژاکوب برنستاین مدیر روابط عمومی موسسه خیریه ورزش نابینایان با اشاره به نقش موثر سفرای این موسسه در گسترش فعالیت‌ها و موفقیت کمپین‌ها، سه سفیر موفق این موسسه را معرفی می‌کند:

تونی لارکین

تونی در ماه مارس سال 2013 به‌عنوان حامی به موسسه خیریه ورزش نابینایان پیوست. او که تجربه بیست سال حضور در رقابت‌های بین‌المللی فوتبال نابینایان و سرمربیگیری تیم ملی فوتبال نابینایان بریتانیا را در کارنامه خود دارد، توانسته با آموزش دادن بیش از 30 نوجوان علاقه‌مند به فوتبال آن‌ها را به تیم ملی فوتبال نابینایان بریتانیا معرفی کرده و همراه آن‌ها در رقابت‌های پاراالمپیک  2008 و 2012 پکن و لندن شرکت کند.

نوئل تاچر

نوئل قبل از آغاز رقابت‌های پاراالمپیک 2012 لندن به موسسه خیریه ورزش نابینایان پیوست. او یکی از موفق‌ترین اعضای تیم پاراالمپیک بریتانیا است که تاکنون توانسته بیش از پنج مدال طلا در شش دوره رقابت‌های پاراالمپیک کسب کند. او اکنون علاوه بر حضور در موسسه خیریه عضو کمیته ورزش بریتانیا نیز هست.

سالی گونل

سالی از اعضای با سابقه تیم ملی پاراالمپیک بریتانیا است که توانسته مدال طلای دوی 400 متر پاراالمپیک بارسلونا را کسب کند. او بلافاصله پس از بازنشسته شدن عضو موسسه خیریه ورزش نابینایان شد و در برنامه تلویزیونی پربیننده‌اش کم‌بینایان و نابینایان را به ورزش کردن تشویق می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد در رویدادهای تفریحی، اجتماعی و ... شرکت کنند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3