کد خبر : 760

هفته نامه "شهر امید" در چهل و هفتمین شماره خود نوشت:

26 هزار کودک و نوجوان بی‌سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش بهزیستی.

رئیس سازمان بهزیستی کشور می‌گوید که بیش از 26 هزار کودک و نوجوان دختر و پسر بی‌سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش این نهاد هستند که 90 درصد آنان توسط افراد داوطلب و موسسات خیریه، نگهداری و مراقبت می‌شوند.

انوشیروان محسنی بندپی در موسسه خیریه نگهداری کودکان بی‌سرپرست حضرت آمنه (س) شهر گنبدکاووس گفت:  بهزیستی تنها گروه سنی شیرخوارگان را نگهداری می‌کند و کار نگهداری دیگر کودکان و نوجوانان توسط موسسات و افراد داوطلب و نیکوکار انجام می‌شود.

وی، واگذاری امور نگهداری و مراقبت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست یا بدسرپرست به افراد داوطلب و موسسات خیریه را از جمله راهبردهای سازمان بهزیستی دانست و گفت: این نهاد از کمک افراد داوطلب، خیرین و موسسات خیریه علاقه‌مند به نگهداری و مراقبت از این کودکان و نوجوانان استقبال می‌کند. درحال حاضر از مجموع افزون بر 26 هزار کودک و نوجوان دختر و پسر زیر پوشش بهزیستی، 90 درصد آنان توسط افراد داوطلب، خیرین و موسسات خیریه در سراسر کشور نگهداری و مراقبت می‌شوند.

او، نزدیک کردن کودکان و نوجوانان بدسرپرست به خانواده‌های آنان برای نگهداری، آموزش و حرفه‌آموزی آنان را از دیگر سیاست‌های سازمان بهزیستی اعلام کرد و گفت: این سازمان از واگذاری کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست یا شیرخوارگان که 25 درصد از جمعیت 26 هزار نفری زیرپوشش بهزیستی را تشکیل می‌دهند، به خانواده‌های بدون فرزند یا علاقه‌مند به نگهداری از چنین کودکانی استقبال می‌کند. همچنین مقررات واگذاری کودکان و شیرخوارگان بی‌سرپرست به خانواده‌ها تسهیل شده است و خانواده‌های علاقه‌مند می‌توانند برای نگهداری و مراقبت از چنین کودکانی به بهزیستی مراجعه کنند. واگذاری کودکان و نوجوانان بدسرپرست به خانواده‌ها و افراد ممنوعیت قانونی و حقوقی دارد و تنها در قالب نگهداری موقت یک تا سه ساله امکان دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در این بازدید به هر یک از 18 کودک و نوجوان دختر 6 تا 18 سال موسسه حضرت آمنه (س) گنبدکاووس علاوه بر اهدای هدیه نقدی، کمک‌هزینه اقامت آنان در یک سفر زیارتی، تفریحی یا سیاحتی را تقبل کرد.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3