کد خبر : 764

هفته نامه "شهر امید" در چهل و هشتمین شماره خود نوشت:

مدیرکل بهزیستی استان قم: با کار کودکان مخالفت نداریم مشکل اصلی بیگاری کشیدن از آن‌هاست که سبب افزایش ناهنجاری‌ها می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان قم رسیدگی به مشکلات کودکان کار را نیازمند مشارکت دستگاه‌های مختلف دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از مشارکت دستگاه‌ها و خیرین مردمی در راستای ایجاد بسترهای لازم برای این کودکان به نتایج مورد نظر برسیم.

رضا سلیقه، با اشاره به لزوم توسعه مراکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور اظهار کرد: با وجود اینکه اکنون در شهرهای دارای بیش از 50 هزار نفر جمعیت مرکز اورژانس اجتماعی وجود دارد اما 150 مرکز دیگر طی هفته‌های اخیر در نقاط مختلف کشور دایر شده است.

او با تاکید بر اینکه تا پایان سال جاری شهرستان‌های مختلف کشور به مرکز اورژانس اجتماعی مجهز می‌شوند، اضافه کرد: این مرکز در استان قم فعالیت مطلوبی دارد اما برای توسعه خدمات، ایجاد مرکز دیگری در منطقه پردیسان در دستور کار اداره کل بهزیستی استان قم قرار گرفته که اکنون این مرکز در حال آماده شدن برای خدمات‌رسانی است.

مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه کار مانع از رعایت حقوق اولیه کودکان و فعالیت‌های مختلف اجتماعی آن‌ها می‌شود، تصریح کرد: با وجود این مشکلات اما با کار کودکان مخالفت نداریم مشکل اصلی بیگاری کشیدن از آن‌هاست که سبب افزایش ناهنجاری‌ها می‌شود.

او از جمعیت قابل توجه کودکان کار در سطح کشور یاد کرد و گفت: اداره کل بهزیستی استان قم در صورتی که گزارش بیگاری از کودکان را دریافت کند می‌تواند مداخله لازم را انجام دهد.

سلیقه رسیدگی به مشکلات کودکان کار را نیازمند مشارکت دستگاه‌های مختلف دانست و عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از مشارکت دستگاه‌ها و خیرین مردمی در راستای تهیه بسترهای لازم برای این کودکان به نتایج مورد نظر برسیم.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3