کد خبر : 773

هفته نامه "شهر امید" در چهل و هشتمین شماره خود نوشت:

خیلی از ورزشکاران از ساخت بیمارستان سرطانی‌ها اطلاع ندارند.

هافبک اسبق تیم فوتبال استقلال تهران گفت: حتی خود من هم در جریان وقف‌های مشارکتی نبودم و شکل و شمایل آن را نمی‌دانم.

هاشم بیک زاده هافبک اسبق تیم فوتبال استقلال در خصوص شرایط وقف در جامعه امروز گفت: اینکه با وقف می‌توانیم به افراد کم‌توان مالی و درمان بیماری‌های سخت کمک کنیم خودش گواه اهمیت این موضوع است اما شاید مشکلات عدیده مردم در امور مالی و معیشتی باعث شده که نسبت به گذشته کمتر شاهد این اتفاق خیرخواهانه باشیم.

او در ادامه در خصوص وقف مشارکتی افزود: راستش حتی خود من هم نمی‌دانستم که چنین وقفی وجود دارد و فکر می‌کنم اطلاع‌رسانی در این خصوص به‌خوبی صورت نگرفته است. مردم ما خیلی به کارهای خیر علاقه‌مند هستند و اگر راه‌حلی داشته باشند که بدون اینکه فشاری را تحمل کنند بتوانند به هموطن خویش کمک کنند، حتما پا پیش خواهند گذاشت.

هافبک سابق استقلال در خصوص ساخت بیمارستان سرطانی‌ها توسط سازمان اوقاف و امور خیریه، اضافه کرد: واقعا از شنیدن این موضوع خوشحال شدم. خدا می‌داند که این بندگان خدا برای اینکه هزینه‌های درمان خود را بپردازند با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. من مطمئن هستم که خیلی از ورزشکاران و فوتبالی‌ها از این موضوع خبر ندارند و اگر اطلاع‌رسانی خوبی صورت بگیرد قطعا آن‌ها هم در این کار خیر شریک خواهند شد.

او در خاتمه یادآور شد: در همه جای دنیا وقف انجام می‌شود، تنها نوع موقوفه‌ها متفاوت است مثلا در آمریکا هم موسسه‌های خیریه مختلف در زمینه فوتبال یا درمان فعالیت می‌کنند اما در کشور ما بیشتر موقوفه‌ها در راه خدا انجام شده و چه بهتر که در این مسیر به خلق خدا هم خیر و برکت برسد.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3