کد خبر : 785

هفته نامه "شهر امید" در چهل و نهمین شماره خود نوشت:

استراتژی موسسه خیریه محک: یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی است.

مراسم بزرگداشت روز پزشک به پاس همراهی پزشکان با کودکان مبتلا به سرطان در مؤسسه خیریه محک برگزار شد.

در دهمین سال فعالیت بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک، مراسم روز پزشک در مؤسسه خیریه محک برگزار شد.

در این مراسم یکی از کودکان بهبودیافته محک، نشان روز پزشک را به متخصصان این حوزه اهدا کرد. مونا که ترم آخر مهندسی شیمی است، در نظر دارد تا موضوع پایان‌نامه خود را به تحقیق در خصوص داروی سرطان اختصاص داده و تحصیلات عالیه خود را در رشته شیمی دارویی ادامه دهد.

دکتر مردآویژ آل‌بویه، فوق‌تخصص هماتولوژی و آنکولوژی کودکان و عضو هیأت امنا و مدیره محک در این مراسم گفت: پزشکان در جامعه ایرانی ارزش خاصی دارند، چراکه همواره در مسیر خدمت به هم‌میهنانشان حرکت می‌کنند.

وی پزشک شدن را دارای مراحل و سختی‌های بسیاری دانست و افزود: پزشک بودن فقط به اسم نیست بلکه رفتار خوش با بیمار و بهره‌مندی از تجارب روز است که یک پزشک خوب را می‌سازد.

آل‌بویه بیمار را ارزشمندترین امانت یک پزشک دانست که باید با صبر و تخصص برای او آرامش و درمان ایجاد کرد. وی با بیان اینکه پزشکان محک این روش و منش را از پرفسور وثوق آموخته‌اند، افزود: پزشکان محک باید اعتماد بیمار و جامعه را جلب کنند و تا به امروز در این مسیر موفق عمل کرده‌اند.

در ادامه سعیده قدس، بنیانگذار محک، با بیان آنکه یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده ایشان در سراسر کشور در برنامه استراتژی ۱۴۰۰-۱۳۹۶ محک قرار گرفته است، گفت: هیچ حرفه دیگری چون پزشکی با اخلاق، معرفت‌شناسی و دوستی عجین نشده است. با اتکا به همین ویژگی پزشکان است که محک زمینه یک تغییر بزرگ را در میان کادر درمانی فراهم کرده است تا روش درمان کودکان مبتلا به سرطان در نهایت منزلت و تخصص و با همراهی گروه خدمات حمایتی تدوین شود و برای آیندگان باقی بماند.

دکتر عظیم مهرور، متخصص خون و سرطان کودکان و رئیس بیمارستان محک نیز در این مراسم در خصوص شرایط موفقیت یک پزشک و بیمارستانی که در آن فعالیت می‌کند، گفت: علم، ثروت و تجهیزات به‌تنهایی بیمار را درمان نمی‌کند، بلکه همراهی پزشکان با یکدیگر و تکیه بر کار گروهی در کنار روانشناسان و مددکاران اجتماعی است که می‌تواند بهترین درمان را برای یک بیمار رقم بزند. همراهی و حرکت پزشکان با یکدیگر زمینه اعتماد مردم را فراهم کرده و باعث می‌شود بیمارستانی چون محک بتواند تنها با اتکا به نیکوکاران اداره شود.

آراسب احمدیان، مدیرعامل محک هم ضمن تبریک روز پزشک گفت: پزشکان بر اساس یک نظام استنتاجی تصمیم می‌گیرند بنابراین همکاری با این گروه از متخصصان افتخاری برای مؤسسه خیریه محک است.

وی با بیان اینکه بیمارستان محک توانسته است ۷۰ درصد هزینه‌های خود را تامین کند و تنها ۳۰ درصد هزینه‌ها توسط خیریه پرداخته می‌شود، افزود: امیدواریم با حرکت در راستای برنامه استراتژیک ۱۴۰۰-۱۳۹۶ و ایجاد تغییرات در فعالیت‌های موسسه و بیمارستان، زمینه ارائه هرچه بهتر خدمات را به کودکان مبتلا به سرطان فراهم آوریم.

در بخش دیگری از مراسم روز پزشک، کودکان بهبودیافته به همراه مددکاران و داوطلبان پیشکسوت به بیمارستان‌های دارای بخش خون و آنکولوژی تهران رفتند و با اهدای نشان به پزشکان همکار محک، از آن‌ها قدردانی کردند. در این دیدار فرزندان بهبودیافته محک ابراز امیدواری کردند که با همراهی پزشکان هر روز بر تعداد کودکان بهبودیافته از سرطان افزوده شود.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3