کد خبر : 786

هفته نامه "شهر امید" در چهل و نهمین شماره خود نوشت:

امام جمعه ارومیه: بستر استفاده از خیرین سلامت در ارومیه توسعه یابد.

امام جمعه ارومیه گفت: فردی که از مال خود انفاق کند خداوند نیز به او ۷۰۰ برابر پاداش می‌دهد، بنابراین کار خیر در عرصه سلامت اجر فراوانی دارد و باید بسترهای استفاده از ظرفیت خیرین سلامت در نقاط محروم توسعه یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دومین همایش خیرین سلامت آذربایجان غربی اظهار کرد: کسی که در راه خداوند مال خود را انفاق می‌کند مانند فردی است که دانه گندم را می‌کارد و آن دانه 7 خوشه می‌آورد که در هر خوشه 100 دانه دارد و خداوند نیز به افرادی که از مال خود انفاق می‌کنند بیش از 700 برابر پاداش می‌دهد.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: انفاق خیرین سلامت از تاثیرگذارترین امور خیریه است و حال افرادی که در این زمینه شریک می‌شوند غبطه خوردنی است چراکه این کار اجر فراوانی دارد.

وی گفت: پیامبر نیز می‌فرماید هر کسی در مسیر به جا آوردن حاجت مریضی تلاش کند از گناهانش خارج می‌شود مانند کسی که تازه متولد شده است، پس اگر کسی که بیمارستانی را ایجاد کند و مریض‌های زیادی را درمان کند خداوند پاداش بسیاری به آن فرد خواهد داد.

قریشی افزود: فردی از امام صادق پرسید حقیقت عبودیت چیست که حضرت در جواب فرمود حقیقت عبودیت سه چیز است که اولین آن‌ها این است که انسان به نعمت‌هایی که خداوند داده است خود را مالک آن‌ها نداند چراکه برده و بنده مالکیتی ندارند و این بندگان باید مالی را که خداوند به آن‌ها بخشیده در جایی مصرف کنند که خداوند فرموده است.

امام جمعه ارومیه گفت: اگر انسان‌ها بتوانند از نعمت‌ها و امکاناتی که خداوند به آن‌ها بخشیده است انفاق کنند یک قدم به عبودیت نزدیک می‌شوند و باید از فرصت استفاده کنیم و از این امکاناتی که خداوند در اختیار ما قرار داده است برای آخرت سرمایه‌گذاری و ذخیره کرده و از دستورات خداوند پیروی کنیم.

وی افزود: آن خانم خیری نیز که ساختمان بیمارستانی را برای سلامت احداث کرده‌اند تا سال‌های سالی که این بنا بر سر جای خود باقی است هر فردی که از این بیمارستان استفاده کند آن خانم خیر از ثواب آن بهره‌مند خواهد شد و در نامه عمل او ثبت می‌شود و امیدوارم این امر خیر نیز ادامه یابد و خیرین به فعالیت خود ادامه دهند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3