کد خبر : 793

هفته نامه "شهر امید" در پنجاهمین شماره خود نوشت:

حدود ۲۴ سال است که جشن عاطفه‌ها برگزار می‌شود. دو سالی است که با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران طرحی تحت عنوان «جعبه کفش» برگزار می‌شود.

بنابر اظهارات مدیرکل کمیته امداد استان تهران ۴۰ هزار دانش‌آموز بی‌بضاعت و کم‌بضاعت و همچنین ۱۰ هزار دانشجوی کم‌بضاعت در استان تهران وجود دارد که از کمک‌های موردی و کامل این نهاد استفاده می‌کنند.

محسن ولیئی در نشست جشنواره جعبه کفش با اشاره به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید هستیم، اظهار کرد: حدود ۲۴ سال است که جشن عاطفه‌ها برگزار می‌شود. همچنین دو سالی است که با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران طرحی تحت عنوان «جعبه کفش» با هدف توجه بیشتر به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کشور برگزار می‌شود. وی ادامه داد: در استان تهران یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز وجود دارد که از این تعداد ۱۵ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند؛ این در حالیست که حدود ۲۵ هزار بی‌بضاعت که تحت پوشش این نهاد نیستند برای دریافت کمک مراجعاتی به کمیته امداد دارند. در حقیقت با ۴۰ هزار دانش‌آموز بی‌بضاعت و ۱۰ هزار دانشجوی کم‌بضاعت در تهران روبه‌رو هستیم. مدیرکل کمیته امداد استان تهران اضافه کرد: مردم تهران سال گذشته حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به جشن عاطفه‌ها کمک کرده‌اند که از این مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی و ۹۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به‌صورت کالا و ۷۴ میلیون تومان هم به‌صورت ارائه خدمات بوده است. بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم که در جشن عاطفه‌های امسال نزدیک به چهار میلیارد تومان از طریق خیرین جمع‌آوری شود. ولیئی با بیان اینکه امسال جشن عاطفه‌ها در دو مرحله برگزار می‌شود، گفت: در روز ۲۳ شهریورماه، ۵۰۰ پایگاه اصلی در تهران و پنج پایگاه با همکاری صدا و سیما در محل‌های امامزاده صالح، حرم عبدالعظیم شهر ری، فرهنگسراهای رسانه و فردوس و متروی امام خمینی (ره) حضور داشتند.

وی افزود: در روز ۲۴ شهریور ماه نیز جشن عاطفه‌ها در میعادگاه‌های برگزاری نماز جمعه در سراسر استان تهران برگزار شد. بدین منظور چندین تدبیر در این راستا اندیشیده‌ایم که یکی از آن‌ها توزیع یک میلیون پاکت نیکوکاری تحت عنوان «لبخند عاطفه‌ها» در کلیه مدارس تهران است که دانش‌آموزان هر کدام با کمک خانواده‌هایشان بر اساس توان مالی، کمک‌های لازم را انجام می‌دهند و این کمک‌ها در روز ۱۹ مهرماه جمع‌آوری و در اختیار مدیران مراکز آموزشی قرار می‌گیرد تا آن‌ها افراد بی‌بضاعتی را که تحت پوشش کمیته امداد نیستند، مورد حمایت مستقیم قرار دهند. وی در ادامه تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌هایی با آموزش و پرورش و صنف نوشت‌افزار تهران منعقد شده است که در این زمینه کمک‌های لازم را انجام دهند. همچنین روش‌های غیرحضوری نیز برای شرکت در جشن عاطفه‌ها برای شهروندان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند با شماره‌گیری تلفن ۷۳۵۵ و با استفاده از کارت بانکی خود یا از طریق شماره‌گیری #۳*۵*۸۸۷۷* یا #۲۲۲۲*۷۲۴* یا از طریق نرم‌افزار «سکه» بانک ملت کمک‌های غیرحضوری خود را ارائه دهند. ولیئی خاطرنشان کرد: داخل جعبه کفش، لباس، نوشت‌افزار، کفش و … قرار داده می‌شود و سال قبل مردم تهران حدود ۱۰ هزار جعبه کفش اهدا کردند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3