کد خبر : 794

هفته نامه "شهر امید" در پنجاهمین شماره خود نوشت:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: ۱۶ هزار دانش‌آموز کرمانشاه در مقاطع تحصیلی متوسطه، راهنمایی و ابتدایی از خدمات طرح مهر تحصیلی برخوردار می‌شوند.

حجت‌الاسلام آیت عباسیان در آیین توزیع هدایای طرح مهر تحصیلی دست‌های مهربانی که در تالار زیتون برگزار شد، گفت: در راستای اجری امینانه واقفین خیراندیش شاهد اجرای طرح مهر تحصیلی با توزیع هدایای تهیه شده از محل درآمدهای موقوفات برای دانش‌آموزان مستعد استان هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، با بیان اینکه استان کرمانشاه به لحاظ وقف غنی است، اظهار کرد: از مجموع 48 هزار رقبه موجود در استان 42 هزار رقبه در شهر کرمانشاه است که از حیث اقتصادی از ارزش بالایی برخوردار است و می‌تواند درآمد بالایی هم داشته باشد که به‌واسطه آن خدمات متعددی به افراد جامعه ارائه شود. تمام منابع حاصل از درآمد موقوفات تا آنجایی که واقفین به ما اجازه داده‌اند برای گره‌گشایی از مشکلات مردم هزینه شده است.

وی گفت: در همین راستا در ایام پایانی سال گذشته 1510 نفر از مردم از محل درآمدهای موقوفات به زیارت حضرت علی ابن موسی‌الرضا(ع) در مشهد مقدس مشرف شدند و در راستای کمک‌رسانی به نیازمندان در ایام پایانی سال 5 هزار بسته مواد غذایی شامل برنج، روغن، رب و ماکارونی با ارزش تقریبی 500 میلیون تومان میان این خانواده‌ها توزیع شد.

وی گام سوم را کمک به دانش‌آموزان مستعد استان اعلام و عنوان کرد: این اقدام خیرخواهانه از محل بخشی از درآمدهای موقوفه آیت‌الله کرکوکی، موقوفه چقاگلان و بخشی از نیت موقوفه حاج محمدتقی اصفهانی که به خرید لباس در فصل پاییز اختصاص داشت، صورت گرفته است. از محل موقوفه حاج محمدتقی اصفهانی هفت هزار دست لباس برای دانش‌آموزان دختر تهیه شده است.

وی افزود: از اردیبهشت‌ماه امسال با همکاری آموزش و پرورش دبیرستان‌ها، مدارس راهنمایی و ابتدایی در مناطق محروم شناسایی شدند. در راستای حفظ کرامت انسانی دانش‌آموزان، سایزها انتخاب و در راستای حمایت از تولید و اشتغال در استان خیاط از داخل استان انتخاب شد.

 وی همچنین از تهیه 8 هزار بسته کیف و نوشت‌افزار مورد نیاز برای یک سال دانش‌آموزان پسر خبر داد و ابراز کرد: نزدیک 16 هزار نفر تا روز اول مهر در قالب طرح مهر تحصیلی دست‌های مهربانی از خدمات موقوفات بهره‌مند می‌شوند. نزدیک به 800 میلیون برای این طرح هزینه شده است گرچه اگر خود دانش‌آموزان برای خرید اقدام می‌کردند هزینه خیلی بالاتری داشت.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3